سلاجقه: محیط زیست ایران وضعیت مناسبی ندارد

بر اساس اطلاعات به دست امده توسط کافه بلاگ، علی سلاجقه روز شنبه چهارم تیرماه داخل مراسم افتتاح اولین دوره آموزش محیط بانی کشور که داخل مرکز تربیت محیط بانی داخل کرج برگزار شد، اظهار کرد: با توجه به اینکه حدود ۳۰۰ نفر از سوی همکاران ما داخل بخش محیط بانی تازه استخدام شده‌اند، این دوره آموزشی برگزار گردیده است.

وی توضیح داد: همکاران داخل این دوره به گروه‌های ۸۰ نفره تقسیم و آموزش آنها داخل بازه زمانی مختلف انجام می‌شود.

این مسئول داخل ادامه تشریح کرد: متاسفانه محیط زیست ایران داخل وضعیت مناسبی قرار ندارد و داخل این شرایط وظیفه تک تک ماست که حساسیت بیشتری به جهت صیانت از سوی این حوزه داشته باشیم.

وی با بیان اینکه حفاظت اثرگذار از سوی محیط به زیرساخت‌هایی نیاز دارد که یکی از سوی مهمترین آنها ارتقای تجهیزات فردی محیط بانان است، تشریح کرد: باید به سمتی قبل برویم که امکانات محیط‌بانان داخل طراز استانداردهای جهان قرار بگیرد ولی تا آن زمان باید از سوی ظرفیت‌های موجود نهایت بهره را ببریم.

سلاجقه با تاکید بر اینکه محیط‌بانان باید اخلاق حرفه‌ای را سرلوحه کار خود قرار دهند افزود: گمشده امروز ما داخل بسیاری امور اخلاق می باشد و داخل بعد دوم هم باید به صورت جدی تری به بحث آموزش محیط بانان ورود کنیم.

رئیس سازمان محیط زیست کشور اضافه کرد: علاوه بر این، محیط‌بانان باید به مسائل به روز حقوقی داخل حوزه خود مسلط باشند تا داخل برخورد با متخلفان بتوانند به بهترین شکل عمل کنند.

این مسئول تاکید کرد: ارتقای وضعیت جسمانی محیط بانان یکی دیگر از سوی مواردی می باشد که بیش از سوی قبل باید مورد توجه قرار بگیرد تا متخلفان کمتر فکر سوء استفاده از سوی محیط زیست به ذهنشان برسد.

سلاجقه داخل پایان تشریح کرد: امیدواریم فرهنگ دوستی با طبیعت به فرهنگی غالب داخل کشور تبدیل شود و هیچ تخلفی داخل این حوزه اتفاق نیفتد و به جهت اینکار نیاز به آموزش و اطلاع رسانی عمومی داریم.