سیاه‌دانه، کاهنده التهابات درونی بدن

رضا رحیمی داخل گفت‌وگو با کافه بلاگ، اظهار کرد: روغن سیاه دانه را به علت خواص آنتی‌اکسیدانی‌ آن می‌شناسند که توانایی کاهش التهابات درون بدن و مشکلات پوستی را دارد.

وی با اشاره به این‌که خواص سیاه دانه هزاران سال می باشد که به جهت پیشگیری و درمان بیماری‌های مختلف مورد توجه انسان‌ها قرار گرفته، عنوان کرد: باستان شناسان دانه‌های سیاه دانه را حتی داخل معبد توت‌عنخ‌آمون نیز پیدا کرده‌اند که اهمیت خواص درمانی این گیاه داخل طول تاریخ را تأیید می نماید.

رحیمی با اشاره به این‌که فواید روغن سیاه دانه به جهت مو و پوست بسیار است، عنوان کرد: از سوی این خواص به جهت مو، پوست صورت، لاغری و درمان بیماری‌های تنفسی مانند آسم و سینوزیت و … استفاده می‌شود.

این کارشناس‌ ارشد گیاه‌شناسی با اشاره به این‌که این روغن ثابت کرده که تأثیر خوبی داخل درمان برخی از سوی مشکلات سلامتی ازجمله فشار خون بالا و آسم دارد، عنوان کرد: این ماده همچنین تأثیر ضد قارچ و ضد باکتری قوی دارد.

وی با اشاره به اینکه ازجمله خواص روغن سیاه دانه می‌توان به کاهش فشار خون بالا اشاره نمود: افزود: مصرف آن به جهت دو ماه نتایج رضایت بخشی داخل کاهش فشار خون افرادی که دچار فشار خون بالا البته نه داخل سطح خیلی حاد، نشان داده است.

رحیمی ادامه داد: روغن سیاه دانه نشان داده می باشد که می‌تواند باعث کاهش کلسترول بد شود، میزان زیاد اسیدهای چرب مفید موجود داخل آن به حفظ کلسترول خوب داخل میزان مناسب کمک می نماید.

این کارشناس ارشد گیاه‌شناسی عنوان کرد: میزان روغن موجود داخل دانه‌ها تا حد زیادی بستگی به جایی که گیاه داخل آن رشد کرده می باشد دارد، برخی از سوی افراد حتی با مصرف دانه‌های کوبیده شده سیاه دانه هم از سوی خواص روغن سیاه دانه بهره‌مند می گردند.

رحیمی عنوان کرد: مصرف روغن سیاه دانه خوراکی می‌تواند به کاهش علائم التهابی آرتروز مفصل کمک کند.

این کارشناس‌ ارشد گیاه‌شناسی ادامه داد: خواص ضدالتهابی روغن سیاه دانه ممکن می باشد باعث بهبود علائم آسم شود، تأثیر آن داخل کاهش التهابات دستگاه تنفسی حتی می‌تواند داخل کاهش علائم برونشیت و درمان سینوزیت هم مؤثر باشد.