فروش ۱۵ مدل خودرو بدون قرعه کشی شد

بر اساس اطلاعات به دست امده توسط تسنیم، امید قالیباف تشریح کرد: این 15 طرح فروش داخل نخستین دوره عرضه سامانه یکپارچه تخصیص خودرو دارای متقاضیانی کمتر از سوی ظرفیت اعلام شده بودند و داخل نتیجه به جهت فروش آنها قرعه کشی برگزار نخواهد شد.

سخنگوی وزرات صمت افزود: متقاضیان به جهت خرید این خودرو‌ها می‌توانند به سایت‌های فروش خودروسازان مراجعه و به خرید محصول مورد نظر اقدام کنند.

وی تشریح کرد: شرکت سایپا از سوی دوم تیر و ایران خودرو و دیگر خودروسازان از سوی هفته آینده داخل سایت‌های خود اقدام به فروش خودرو خواهند کرد.

قالیباف تاکید کرد: به تدریج و با زیاد کردن تولید خودرو که شاهد آن می باشیم سایر طرح‌های فروش خودرو نیز از سوی شمول قرعه کشی خارج خواهند شد.

سخنگوی وزارت صمت افزود: سامانه یکپارچه تخصیص خودرو نقش مهمی داخل کاستن از سوی التهابات بازار خودرو و حذف واسطه‌ها داشت. به طوری که قبل از سوی این داخل ازای عرضه 20 هزار خودروی یکی از سوی خودروسازان حدود 11 میلیون نفر به جهت قرعه کشی ثبت نام کردند، اما داخل سامانه یکپارچه تخصیص خودرو به ازای 176 هزار خودرو 4 میلیون نفر ثبت نام نمودند که نشان می‌دهد این سامانه توانسته می باشد داخل تنظیم بازار موفق عمل کند.