قطعی آب برنامه‌ریزی‌شده نداریم

بر اساس اطلاعات به دست امده توسط کافه بلاگ، اتابک جعفری با حضور داخل برنامه‌ای تلویزیونی داخل مورد وضعیت ذخیره سدهای کشور تشریح کرد: میزان بارندگی نسبت به میانگین بلندمدت داخل کشور ۲۲ درصد کاهش یافته و ذخیره حال‌ حاضر سدهای کشور ٢٦.٥ میلیارد متر مکعب می باشد که این میزان ۵۳ درصد ظرفیت کل مخازن سدهاست.

جعفری ادامه داد: رعایت الگوی مدیریت مصرف با وجود زیاد کردن جمعیت به‌ویژه داخل بخش خانگی ارتقا یافته می باشد و داخل سایر مصارف (غیرخانگی) هم نیازمند بهبود رفتار مصرف می باشیم.

او داخل پاسخ به نحوه برخورد با صاحبان استخرهای خانگی داخل شهری مثل تهران که به‌علت مصرف بیش از سوی حد آب از سوی سوی بخش کوچکی از سوی جمعیت موجب تضییع حقوق سایر شهروندان می‌شود توضیح داد: عموم مردم یعنی ۶۵ درصد جمعیت کم‌مصرف و داخل حد الگو هستند، ۲۵ درصد پرمصرف و بیش از سوی الگو مصرف می‌کنند و ۵ درصد بدمصرف هستند که داخل شهر تهران این ۵درصد جمعیت، حدود ۱۵ درصد مصرف را به خود اختصاص داده‌اند که داخل وهله اول درخواست توجه بیشتر و رعایت الگوی مصرف از سوی سوی آن‌ها را داریم.

مشاور وزیر نیرو تصریح کرد: داخل بحث تعرفه‌ها با زیاد کردن تعرفه مشترکان پرمصرف، سعی داخل کنترل الگوی مصرف شده می باشد و اگر رعایت نکنند، مطابق جداول طراحی‌شده از سوی نیم ساعت تا ۵ ساعت با قطع آب مواجه خواهند شد، اما امیدواریم به این مرحله نرسیم و با همکاری مردم، مصرف مدیریت گردد.

جعفری بخش دیگری از سوی سخنان خود از سوی تلاش‌ شرکت‌های آب و فاضلاب به جهت کاهش هدررفت شبکه توزیع خبر داد و تشریح کرد: هم‌اکنون حدود ۲۰ درصد هدررفت داریم که این عدد بزرگی می باشد و کوشش می‌کنیم به‌زودی به۱۰ تا ۱۳درصد رسیده و مدیریت گردد.

مدیرعامل شرکت مهندسی آبفای کشور داخل مورد آب‌رسانی به روستاها داخل قالب طرح جهاد آب‌رسانی تشریح کرد: با تصویب این طرح از سوی اسفند سال گذشته آب‌رسانی به روستاها با همکاری نهادهای انقلابی و بخش خصوصی و همکاران آب و فاضلاب بسیار جدی‌تر پیگیری می‌شود، ما به جهت حدود ۵۰۰۰ روستا آب‌رسانی سیار داریم که داخل تابستان تعداد این روستاها به ۷۰۰۰ هم می‌رسد و شرایط را به جهت روستاییان سخت و دشوار می‌کند، بر اساس این طرح آب‌رسانی به ۱۰هزار روستا پیش‌بینی شده که از سوی این میزان آب‌رسانی به ۷۰۰۰ روستا از سوی سوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و ۳۰۰۰ روستا بخش خصوصی انجام می‌شود، هم‌چنین داخل تلاشیم ۵۰۰۰ روستا از سوی سوی خیرین آب‌رسان به این عدد افزوده گردد.

به خاطرنشان کرده جعفری داخل مرحله اول کوشش می‌شود میانگین سرانه آب‌رسانی روستایی به ۹۲ درصد برسد و داخل هدف نهایی تمام روستاهای بالای ۲۰ خانوار آب‌رسانی گردد.