نگاهی به شخصیت فکری و اندیشه شهید بهشتی داخل ویژه برنامه ماجرای بهشتی

ویژه برنامه ماجرای بهشتی، داخل 5 قسمت 50 دقیقه‌ای به جهت پخش از سوی شبکه سوم سیما تهیه شده می باشد. هر قسمت شامل سرمقاله، گفتگو با مهمان و صحبت‌های منتخبی از سوی شهید بهشتی می باشد که به تناسب هر قسمت از سوی میان ساعت‌ها آرشیو گفتگوهای منتشر نشده ایشان انتخاب شده می باشد.

شهید بهشتی و مسئله سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی، شهید بهشتی و مسئله ولایت‌فقیه، شهید بهشتی و مسئله بنی‌صدر، شهید بهشتی و مسئله تشکیلات و شهید بهشتی و مسئله اقتصاد اسلامی موضوعاتی می باشد که داخل ماجرای بهشتی با حضور مهمان‌هایی مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
محمدمهدي اسلامی، پژوهشگر تاریخ و روزنامه‌نگار، عضور شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی و مؤلف کتاب‌ اندیشۀ ماندگار و نیز تألیف مشترک کتاب پرونده مسکوت، جواد منصوری؛ نخستین فرمانده سپاه پاسداران با حکم شهید بهشتی و از سوی اعضای شورای مرکزی حزب جمهوری اسلامی از سوی جمله افرادی هستند که داخل این ویژه برنامه با آن‌ها گفتگو گردیده است.

عطاءالله بیگدلی محقق و پژوهشگر علوم‌انسانی و استاد دانشگاه داخل رشتهٔ حقوق اجرای این برنامه را بر عهده دارد. او قبل از سوی این به‌عنوان مجری داخل برنامه‌های دیگری چون «مصیر» حضور داشته می باشد. «ماجرای بهشتی» به تهیه‌کنندگى مرتضی روحانی و سردبیری محبوبه رحمتی محصول مشترک مؤسسه فرهنگی هنری سرچشمه نور انقلاب اسلامی و شبکه سوم سیما است.