چرا بودجه کشتی کشور صفر شده می باشد؟

حجت الاسلام سیدناصر موسوی لارگانی عضو هیات رییسه فدراسیون کشتی داخل گفت‌وگو با کافه بلاگ، با اشاره به بودجه فدراسیون کشتی تشریح کرد: وزارت ورزش داخل اقدامی غیر منتظره، تعجب برنگیز و البته غیر قانونی بودجه فدراسیون کشتی را به صفر رسانده است، تصمیمی که معلوم شد معاون ورزش قهرمانی وزارت ورزش گرفته و توجیه ظاهری معاون وزیر هم این می باشد که مجلس یک اعتبار ۷۰ میلیارد تومانی را به جهت فدراسیون کشتی مصوب کرده و همین بودجه کافی است.

وی با غیر قانونی خواندن این تصمیم درباره پشت پرده این تصمیم تشریح کرد: مجلس بودجه های بسیاری تصویب می کند اما بخاطر کمبود پول معمولا بخش زیادی از سوی این بودجه ها عملیاتی نمی شود کما اینکه ۴ ماه از سوی سال گذشته و هنوز پولی بابت این مصوبه به فدراسیون کشتی پرداخت نشده می باشد. نکته مهم دیگر این می باشد که این بودجه را داخل مجلس به علت اهمیت فوق العاده ورزش کشتی به جهت کشور، به صورت مازاد بر اعتبارات دولتی و وزارتخانه مصوب کردیم. از سوی سوی دیگر همه می دانیم که کشتی ورزش اول کشور می باشد. علاقه به کشتی داخل رگ و خون ایرانیان جاری می باشد و مرام پهلوانی ایرانیان می باشد. هر کشوری را با یک رشته ورزشی می شناسند؛ برزیل و آرژانتین با فوتبال، چین با هنرهای رزمی و ایران هم با کشتی.

این نماینده مجلس حمایت از سوی کشتی را حمایت از سوی نماد ورزش کشور داخل میادین بین المللی دانست و افزود: مجلس به جهت تقویت حمایت از سوی کشتی بودجه ۷۰ میلیارد تومانی را مصوب کرد اما همین بودجه که هنوز نه به بار می باشد نه به دار، بهانه ای بدست برخی داده تا فضا را به جهت پیاده سازی اهداف خود فراهم دیده و نسبت به صفر کردن بودجه ورزش اول کشور اقدام کنند. ما هرگز این تصمیم خلاف قانون را که می دانیم پشت پرده اش چیست، قبول نخواهیم کرد.

موسوی لارگانی ادامه داد: بهتر می باشد وزیر ورزش وارد عمل شده و تصمیم معاونش را ابطال کند؛ بسیاری از سوی نمایندگان مجلس به این موضوع حساس هستند و قطعا بابت این ماجرا پای آقای وزیر و معاونانش را به مجلس باز خواهند نمود. ما نمی خواهیم مشکلی به جهت آقای سجادی، وزیر ورزش قبل بیاید اما اگر کوتاهی صورت گرفته جبران نشود، چاره ای جز ورود مجلس به ماجرا باقی نمی ماند.

این عضو کمیسیون ورزش همچنین بیان کرد: عملکرد آقای دبیر به عنوان رییس فدراسیون کشتی مورد تایید می باشد. کشتی داخل دوره تصدی ایشان از سوی حالت رکود و ضعف قبلی خارج گشت. با کوشش آقای دبیر کشتی آزاد و فرنگی ایران داخل رده های مختلف سنی بزرگسالان و جوانان به مقام قهرمانی و نایب قهرمانی و سوم جهانی دست یافته که داخل تاریخ کشتی کشور کم سابقه می باشد. چنین کارنامه ای می طلبد که حمایت از سوی فدراسیون و ریاست فدراسیون زیاد کردن یابد اما برخی افراد درصددند با سنگ اندازی و یا خدای نکرده حسادت، فدراسیون را زمینگیر کنند. به این افراد می گویم سخت داخل اشتباه هستید.

موسوی لارگانی داخل پایان تشریح کرد: رواست که از سوی آقای دبیر بابت افتخاراتی که به جهت کشور طی مدت تصدیش داخل مقام ریاست فدراسیون کشتی به جهت کشور رقم زده، تقدیر شود نه اینکه بر سر راه خدمتش به کشتی کشور مانع ایجاد کرد.

انتهای پیام