48034 کنکوری داخل کرمانشاه باهم رقابت می‌کنند

دکتر سجاد دادفر داخل گفت و گو با کافه بلاگ، با اشاره به داخل قبل بودن کنکور سراسری سال 1401، اظهارکرد: طبق برنامه این آزمون طی روزهای چهارشنبه، پنجشنبه، جمعه و شنبه(8، 9، 10 و 11 تیر) همزمان با سراسر کشور داخل کرمانشاه برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه این آزمون داخل صبح روزهای یاد شده برگزار می شود، افزود: صبح روز چهارشنبه داوطلبین رشته هنر، روز پنج شنبه رشته علوم انسانی و ریاضی، روز جمعه رشته تجربی و روز شنبه داوطلبین رشته زبانهای خارجی باهم رقابت خواهند داشت.

مسئول حفاظت آزمون استان کرمانشاه تعداد داوطلبین شرکت کننده از سوی کرمانشاه را داخل کنکور امسال 48 هزار و 34 نفر شامل 29 هزار و 83 داوطلبت زن و 18 هزار و 951 داوطلب مرد اعلام کرد و تشریح کرد: این تعداد نسبت به آزمون سال گذشته که 43 هزارو 968 نفر داوطلب داشتیم، 4066 نفر زیاد کردن نشان می دهد.

وی بیشترین میزان شرکت کنندگان را داخل زیرمجموعه گروه علوم تجربی اعلام کرد و افزود: 24 هزار و 30 نفر از سوی داوطلبین از سوی رشته علوم تجربی هستند که حدود 50 درصد از سوی کل داوطلبین را شامل می گردد.

دادفر تصریح کرد: داخل حوزه ریاضی هم جمعا 2820 نفر شرکت کننده داریم که علیرغم اینکه نسبت به سال گذشته تغییری نکرده، اما از سوی آنجایی که تنها 5.9 درصد از سوی کل شرکت کنندگان داخل کنکور امسال را شامل می شود، رقم نگران کننده ای می باشد و زنگ خطری به جهت این رشته محسوب می شود که مسئولین باید فکری به جهت آن کنند.

وی تعداد شرکت کنندگان رشته علوم انسانی را 13 هزار و 452 نفر اعلام کرد و تشریح کرد: این تعداد 28 درصد از سوی کل داوطلبین را تشکیل می دهد که نسبت به سال گذشته حدود سه درصد زیاد کردن دارد.

به خاطرنشان کرده این مسئول داخل گروه هنر هم 2535 نفر و داخل گروه زبان های خارجی 5197 نفر داوطلب داریم که به ترتیب 5.3 و 10.8 درصد از سوی کل داوطلبین استان را به خود اختصاص داده اند.

مسئول حفاظت آزمون استان با بیان اینکه کنکور سراسری امسال داخل 14 حوزه اصلی کرمانشاه و 13 شهرستان برگزار می شود، تشریح کرد: دانشگاه رازی، دانشگاه صنعتی، دانشگاه پیام نور، دانشگاه آزاد و آموزش و پرورش حوزه های مهم داخل شهر کرمانشاه هستند.

وی داخل ادامه اعلام کرد: کارت ورود به کنکور سراسری از سوی فردا (یکشنبه، پنجم تیر) از سوی سایت سازمان سنجش قابل دریافت می باشد و داوطلبین به جهت ورود به آزمون باید حتما این کارت را بعلاوه کارت شناسایی همراه داشته باشند.

دادفر با بیان اینکه کنکور سراسری امسال راس ساعت 8 صبح آغاز می شود، عنوان کرد: درب حوزه های امتحانی از سوی ساعت 6:30 دقیقه صبح باز می باشد و باتوجه به تعداد بالای داوطلبین، پیشنهاد می شود به منظور جلوگیری از سوی تجمع داخل مقابل درب ورودی حوزه امتحانی، آمدن خود را به محل آزمون مدیریت کنند.

وی داخل ادامه اعلام کرد: باتوجه به تداوم شرایط کرونایی، دستورالعمل های بهداشتی و فاصله گذاری های اجتماعی را نیز داخل این آزمون با شدت بیشتری رعایت خواهیم کرد.

مسئول حفاظت آزمون استان داخل بخش پایانی گفت و گو با کافه بلاگ، با تاکید براینکه با متخلفین آزمون برخورد خواهد شد، تشریح کرد: به داوطلبین توصیه می شود از سوی آوردن هرگونه تجهیزات الکتریکی مانند گوشی همراه، هندزفری و … با خود به محل آزمون خودداری کنند، چراکه حتی اگر بصورت غیرعمد باشد نیز به عنوان تخلف شمرده می شود و برخورد قانونی همچون محرومیت از سوی یک تا 10 سال را به همراه خواهد داشت.

وی یادآورشد: تمام عوامل اجرایی و حوزه های امتحانی مجهز به تجهیزاتی شده اند که امکان شناسایی افرادی که وسایل تقلب را به همراه دارند، فراهممی نماید.

انتهای پیام