واکنش دادستان کل کشور به تجمع دختران بی‌حجاب داخل شیراز/ نظر کوثری درباره احتمال تجمیع نهادهای اطلاعاتی

آمار کرونا داخل ایران

بنابر اعلام وزارت بهداشت، از سوی دیروز تا امروز ۵ تیرماه ۱۴۰۱ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۲۹۷ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ داخل کشور شناسایی و ۴۰ نفر از سوی آنها بستری شدند.

مجموع بیماران کووید۱۹ داخل کشور به ۷ میلیون و ۲۳۶ هزار و ۳۶۱ نفر رسید.

متاسفانه داخل طول ۲۴ ساعت گذشته، ۲ بیمار مبتلا به کووید۱۹ داخل کشور جان خود را از سوی دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری، به ۱۴۱ هزار و ۳۸۵ نفر رسید.

آمار واکسیناسیون داخل ایران

بنابر اعلام وزارت بهداشت، تا کنون ۶۴ میلیون و ۶۳۱ هزار و ۶۴ نفر دُز اول، ۵۷ میلیون و ۹۷۸ هزار و ۵۴۸ نفر دُز دوم و ۲۷ میلیون و ۷۱۳ هزار و ۶۶۶ نفر نیز دُز سوم واکسن کرونا را داخل کشور تزریق کرده‌اند.

مجموع واکسن‌های تزریق شده داخل کشور به ۱۵۰ میلیون و ۳۲۳ هزار و ۲۷۸ دُز رسید.

در شبانه روز گذشته ۱۷ هزار و ۶۸۵ دُز واکسن کرونا داخل کشور تزریق گردیده است.

***

واکنش دادستان کل کشور به تجمع دختران بی‌حجاب داخل شیراز

طبق بررسی های کافه بلاگ، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدجعفر منتظری، دادستان کل کشور داخل صحن امرز شورای شهر پس از سوی استماع سئوالات اعضای شورای شهر تهران با اشاره به موضوع سوءاستفاده از سوی دختران نوجوان داخل شیراز اظهار داشت: از سوی این دختران نوجوان داخل قالب تجمع سوءاستفاده شده بود و به جهت نظام جمهوری اسلامی ایران با تعداد زیادی شهید و سرمایه‌گذاری‌های فرهنگی زیبنده نیست که چنین اتفاقاتی را شاهد باشیم.

وی با اشاره به اینکه برخی مأموریت داخل خارج از سوی کشور مانند آمریکا و استکبار دارند تا چنین اقداماتی را انجام دهند و بابت این مسئله پول دریافت می‌کنند، تشریح کرد: مدتی قبل زنی داخل یکی از سوی خیابان‌ها برهنه حرکت کرده بود و پس از سوی دستگیری مشخص شد این فرد داخل قالب دریافت پول از سوی خارج از سوی کشور دست به چنین اقدامی زده است.

منتظری خاطرنشان کرد: به جهت پیشگیری از سوی چنین موضوعاتی باید کار فرهنگی مشترک انجام شود و نباید این اقدامات فرهنگی را موکول به برخوردهای قضایی نمود.

او ادامه داد: برخی می‌گویند چرا با بدحجابی برخورد نمی‌کنید؛ نظر من این می باشد که باید ابتدا کار فرهنگی انجام گردد. دستگاه‌های مختلفی اعتبار و بودجه به جهت کار فرهنگی دارند و ما نباید داخل کار دستگاه‌های دیگر ورود کنیم. از سوی اعضای شورای شهر تهران به عنوان نمایندگان مردم درخواست دارم که این موضوعات فرهنگی را داخل دستورکار قرار دهند.

افروغ: برخورد قضایی با دختران تجمع شیراز اشتباه است

عماد افروغ جامعه شناس درباره تجمع دختران جوان و نوجوان داخل شیراز به همشهری آنلاین تشریح کرد: «در ریشه یابی جنبه خاص این ماجرا باید به فضای احساسی نوجوانان توجه داشت که نوعا به نظر می‌رسد دختران داخل این فیلم داخل سطح سنی مقطع راهنمایی و متوسطه هستند. این گروه سنی سرشار از سوی احساس هستند و داخل واقع نمی‌توان این طور ارزیابی کرد که عقلشان بر احساسشان غلبه دارد. بنابراین با توجه به این نکته لازم می باشد با آنها مواجهه رأفت آمیز گردد. »

عضو کارگروه رصد فرهنگی داخل ادامه می‌گوید: «اما داخل کنار این مواجهه باید به آنها تفهیم شود که اقدامشان خلاف شرع و عرف جامعه می باشد. به جهت همین باید این بچه ها متوجه شوند که هنجارشکنی کرده اند اما این تفهیم باید به زبانی مهربانانه و دوستانه باشد و از سوی برخورد شدید و غلیظ قضایی به شدت پرهیز شود چرا که برخوردهای شدید قضایی نتیجه معکوس دارد.»

این استاد برجسته دانشگاه، با بیان اینکه به شخصه داخل یک جلسه ای واسطه ای پیدا کردم که این موضوع را به مسئولان شیراز منتقل کنم می گوید: «هدفم از سوی انتقال این مطلب بود که با بچه ها برخورد قهری نشود. خوشبختانه بعد از سوی ساعتی با بنده تماس گرفته شد و متوجه شدم که مسوولان نیز داخل جریان این معنا بوده و استاندار فارس و مسئولان حوزه علمیه این استان هم به دنبال برخورد رأفت آمیز هستند.»

***

نظر کوثری درباره احتمال تجمیع نهادهای اطلاعاتی

سردار محمد کوثری نماینده تهران داخل گفت‌وگو با ایلنا، داخل پاسخ به این سوال که با توجه به تغییراتی که داخل سازمان اطلاعات سپاه افتاده و سردار محمد کاظمی جانشین حجت‌الاسلام طائب شده آیا با این تغییرات احتمال دارد داخل آینده یکپارچه شدن سیستم اطلاعاتی کشور را شهد باشیم و این سازمان زیر نظر یک نهاد یا وزارتخانه فعالیت داشته باشد، تشریح کرد: مجموعه نیروهای مسلح، ضوابط خاص خود را دارند. این از سوی اختیارات فرمانده کل سپاه یا ارتش می باشد که معاونان خود را بعد از سوی دوره مسئولیت جا به جا کند. آن‌ها مبتنی بر مدت مسئولیت و تحولاتی که باید داخل یک مجموعه به وجود بیاید، تشخیض می‌دهند که باید این تغییرات صورت بگیرد.

او ادامه داد: بنابراین تنفیذ سمت آقای طائب به آقای کاظمی طبیعی بوده و اتفاق غیرمنتظره‌‌ای نیافتاده می باشد. بالاخره این سمت به جهت آقای طائب مدت زمانی داشت و بر این اساس تصمیماتی گرفته می‌شود. لذا هیچ مورد خاصی به وجود نیامده می باشد. سازمان‌ها بر اساس نظم تشکیلاتی خود که از سوی ستاد کل نیروهای مسلح ابلاغ شده کار خود را دنبال می‌کنند.

سردار کوثری داخل پاسخ به این سوال که آیا این تغییرات، تاکتیکی بوده یا خیر تشریح کرد: به هیچ وجه. همانطور که گفتم، این تغییر به علت مدت‌زمان مسئولیت بود و از سوی اختیارات فرمانده کل نیروهای مسلح می باشد. این نوع تغییرات به جهت ما که آگاه به اوضاع می باشیم امری عادی است.

کوثری درباره سمت جدید حجت‌الاسلام طائب تشریح کرد: ایشان مشاور هستند و شاید فرمانده کل سپاه آقای طائب را به جهت خدمت داخل جای دیگری داخل نظر بگیرند اما این تغییرات کاملا طبیعی می باشد و هیچ وجه خاصی ندارد.

***

تحلیل فضائلی از سوی مشارکت مردم داخل انتخابات 1400

مهدی فضائلی عضو دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری درباره انتخابات 1400 به کافه بلاگ تشریح کرد: «در آن مقطع شرایطی طوری بود که هنوز با کرونا درگیر بودیم و مردم نگرانی‌های جدی داخل بحث کرونا داشتند، شاید مهم‌تر از سوی بحث کرونا وضعیت روحی و روانی مردم بود که متاثر از سوی نحوه عملکرد حکومت قبل که نه تحرک لازم را داشت و نه، عملکردش از سوی نگاه مردم مطلوب بود و نتوانسته بود ارتباط خوبی با آنها برقرار کند، باعث شده بود حالت دلسردی قابل ملاحظه‌ای بین مردم ایجاد شود که همین امر بر مشارکت سیاسی تاثیر منفی داشت.

همه این موارد داخل کنار عملیات روانی دشمن شرایطی را بوجود آورد که شاید تحلیلگران مشارکت را خیلی پائین‌تر از سوی آن چیزی که اتفاق افتاد برآورد می‌کردند؛ اما با توجه به واقعیت‌هایی مثل کرونا یا شرایط روانی که به علت نوع عملکرد حکومت و عملیات تبلیغاتی و روانی دشمن داخل زمان برگزاری انتخابات وجود داشت، انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته با مشارکت قابل توجهی برگزار شد و اگر این شرایط را لحاظ کنیم، به صورت نسبی باید بگوئیم انتخابات ۱۴۰۰ جزء مشارکت‌های بالا داخل امر انتخابات ریاست جمهوری محسوب می‌شد.

ضمن اینکه همه علاقه‌مندان مصالح کشور و دلبستگان انقلاب از سوی طیف های مختلف پای کار آمدند و یک انتخابات نسبتاً رقابتی تحقق یافت. البته عمده دلبستگان انقلاب هم پای کار آقای رئیسی آمدند و شاهد برگزاری انتخابات خوب، با حضور طیف‌های مختلف و نامزدهای مختلف و مشارکت نسبتاً خوب بودیم که نتیجه آن انتخاب شخص آقای رئیسی بود. البته به نظر بنده امکان برگزاری بهتر انتخابات هم وجود داشت.»

***

قطر؛ میزبان احتمالی مذاکرات احیای برجام

بر اساس اطلاعات به دست امده توسط کافه بلاگ، شبکه قطری الجزیره به نقل از سوی یک مسئول ایرانی اعلام کرد که احتمال دارد از سوی سرگیری مذاکرات احیای برجام به جای وین داخل یکی از سوی کشورهای حاشیه خلیج فارس انجام گردد.

این مسئول تاکید کرد: قطر هم شانس بیشتر و هم تمام امکانات لازم به جهت میزبانی از سوی مذاکرات احیای توافق هسته ای را دارد.

وی تشریح کرد: به جهت تحقق یک توافق قوی و مستحکم کوشش می کنیم و این نیازمند به رسمیت شناختن منافع ملی ایران از سوی سوی واشنگتن است.

این مسئول ایرانی خاطرنشان کرد: نمی شود تهران را با تحریم و تهدید و زبان زور تسلیم کرد و این روش ها بی فایده می باشد. مذاکرات با جوزپ بورل شفاف و عمیق و مفصل بوده و از سوی حس مسئولیت پذیری بالایی برخوردار بود.

وی همچنین تاکید کرد: هدف قرار دادن برنامه صلح آمیز هسته ای ما از سوی سوی رژیم صهیونیستی و تحرکات تروریستی این رژیم دیگر غیر قابل تحمل است.

نورنیوز رسانه دبیرخانه شورای امنیت ملی داخل توئیتی نوشت: «پس از سوی پایان سفر بورل به تهران، نگاه‌ها متوجه محل، روز و شکل برگزاری مذاکرات آتی شده می باشد. بورل داخل این باره خاطرنشان کرده بود مذاکرات داخل وین برگزار نخواهد گشت. یافته ها رسیده به «نورنیوز» حاکیست با توجه به تلاش‌های مستمر قطر داخل این خصوص، شانس دوحه به جهت میزبانی مذاکرات آتی بیشتر است.»

***

واکنش میرسلیم به هک‌شدن سامانه‌های شهرداری تهران

مصطفی میرسلیم، نماینده تهران داخل گفت‌وگو با انصاف نیوز درباره هک‌شدن سامانه‌های شهرداری تهران تشریح کرد: اگر شایسته‌سالاری و پاسخگویی را که شهردار محترم مدافع و مبلغ آن است، سرلوحه قرار دهیم با اینگونه معضلات روبرو نخواهیم گشت. وقتی ۹ نفر از سوی مدیران کاربلد و کلیدی فناوری شهرداری از سوی مدیریت کنار گذاشته شده‌اند؛ آیا داخل این شرایط باید چیزی بیش از سوی این اتفاقات انتظار داشته باشیم؟

نماینده مردم داخل مجلس یازدهم با بیان این که داخل شرایطی که این اتفاقات رخ می‌دهد بازار شایعه و شائبه هم گرم می‌شود، تشریح کرد: ۱) داخل حال حاضر مرکز اسناد (آرشیو) شهرداری کاملا به حالت قبلی برنگشته و تا به کارگیری و بارگذاری نسخه‌های پشتیبانی (بک‌آپ) داده‌ها، مناطق، سازمان‌ها و شرکت‌ها مجبورند خارج از سوی روال تصمیم‌گیری کنند. ۲) داخل دوره گذشته مدیریت شهری سامانه شهرداری به جهت صدور اضافه‌بنا و بلندمرتبه‌سازی بسته شده بود و داخل دوره شهرداری پیروز حناچی توانستند به جهت ۶۰ پرونده داخل کمیسیون ماده ۵ مجوز ساخت طبقات بیشتر صادر کنند. ۳) واقعیت این می باشد که شهرداری از سوی لحاظ مالی با مشکل روبروست و نیاز به درآمدزایی دارد. با توجه به شرایط اقتصادی کشور و شهرداری این درآمدزایی به راحتی امکان‌پذیر نخواهد بود. ۴) امید می باشد قفل‌هایی که روی سامانه‌ها وجود داشته و به مناطق اجازه صدور مجوز بلندمرتبه سازی و ساخت اضافه‌ بنا را نمی‌داده، پس از سوی ربایش اخیر (هک) شهرداری از سوی بین نرفته باشد.

او افزود: مدیران شهرداری باید مراقب باشند مبادا به جهت درآمدزایی از سوی عدم بازگشت سامانه‌ها به حالت اولیه به جهت صدور مجوز اضافه بنا و تخلفات ساخت و ساز از سوی جمله اضافه بنا و تراکم فروشی، استفاده گردد.

***

درخواست نمایندگان از سوی قالیباف به جهت معرفی 2 نماینده متخلف

خبرگزاری فارس اخیرا داخل گزارشی به ماجرای اعمال فشارهای متعدد 2 نفر از سوی نمایندگان به فاطمی‌امین و به نتیجه نرسیدن آن اشاره و از سوی ارسال پیامکی تهدیدآمیز به وزیر صمت به جهت انتصاب گزینه خود داخل شرکت صنعتی و معدنی چادرملو پرده برداشت.

وزیر صمت نیز با تایید این خبر تاکید کرده که زیر بار فشارها به جهت انتصاب نامعقول نمی رود.اما یک نماینده مجلس ارسال پیامک تهدید آمیز را از سوی قول وزیر تکذیب کرد .

بر همین اساس جمعی از سوی نمایندگان مجلس نیز خطاب به رئیس مجلس خواهان معرفی 2 نماینده متخلف شدند.

در این نامه آمده است: «پیرو انتشار خبر اعمال فشار خارج از سوی قانون چند نماینده مجلس به وزیر صنعت، معدن و تجارت درباره انتصاب برخی افراد داخل شرکتی خاص و ارتباط احتمالی این موضوع به مساله پیگیری اعلام وصول و انجام استیضاح ایشان داخل هیات رئیسه مجلس، خواهشمند می باشد با قید فوریت دستور فرمایید هیات نظارت بر رفتار نمایندگان، جهت دفاع از سوی کیان خانه ملت و حفظ انقلابی ماندن مجلس، بررسی صحت و سقم این ادعا را بررسی و نتیجه را داخل اسرع وقت و قبل از سوی بررسی احتمالی استیضاح داخل صحن علنی اعلام نماید.

بدیهی می باشد نتیجه بررسی ها، چه داخل صورت صحت خبر مذکور و برخورد با خاطیان و چه درصورت عدم صحت، برخورد با مدعیان و اطلاع رسانی به افکار عمومی منجر به زیاد کردن سرمایه اجتماعی قوه مقننه خواهد شد.»

استیضاح وزیر صمت احتمالاً از سوی دستور کار خارج می‌شود

محمدرضا میرتاج‌الدینی نماینده مردم تبریز داخل مجلس شورای اسلامی داخل گفتگو با فارس، با اشاره به استیضاح وزیر صنعت، معدن و تجارت، اظهار داشت: قرار می باشد فردا جلسه کمیسیون صنایع مجلس درباره استیضاح وزیر صمت برگزار گردد.

او ادامه داد: با توجه به این که وزیر گزارش هایی از سوی عملکرد خود آماده کرده می باشد و پاسخ های قانع کننده به جهت سوالات ارائه شده، به احتمال زیاد استیضاح وزیر صمت از سوی دستور کار خارج گردد.

نماینده مردم تبریز داخل مجلس تشریح کرد: اگر هم استیضاح فاطمی امین داخل صحن علنی مجلس مطرح شود با توجه به این که حکومت پیام هایی به مجلس فرستاده و همچنین کوشش معاون امور مجلس حکومت رایزنی هایی انجام داده می باشد قطعا داخل صحن علنی مجلس رأی نخواهد آورد.

***

ارزیابی قالیباف از سوی عملکرد اژه‌ای داخل قوه قضائیه

بر اساس اطلاعات به دست امده توسط خانه ملت، محمدباقر قالیباف داخل نشست علنی مجلس داخل نطق قبل از سوی دستور ضمن تبریک فرا رسیدن هفته قوه قضائیه به تمام مجاهدان دستگاه قضا اعم از سوی قضات و سایر عزیزان داخل تمامی رده‌های آن قوه، تشریح کرد: تحولات دستگاه قضا داخل مسیر اجرای اهداف سند تحول قضایی داخل دوره جدید امیدآفرین و گره‌گشا بوده است، از سوی برادر عزیز و مجاهدم حجت‌الاسلام و المسلمین اژه‌ای و همکاران ایشان که به صورت شبانه‌روزی داخل کوشش به جهت ایجاد تحول داخل دستگاه قضا و زیاد کردن سرمایه اجتماعی نظام هستند، تشکر می‌کنم.

قالیباف تأکید کرد: اعلام می کنم که مجلس شورای اسلامی داخل راه تدوین و تصویب قوانین مورد نیاز جهت تحقق اهداف میان‌مدت و بلندمدت تحول داخل دستگاه قضا همراه قوه قضائیه می باشد و داخل این مسیر دو قوه تمام توان خود را به جهت زیاد کردن رضایت عمومی به کار خواهند بست.

***

۹۷ گلوگاه فساد شناسایی شد

رئیس سازمان بازرسی کل کشور با بیان اینکه تازمانی که منشأ فساد شناسایی نشود صرفا برخورد با مفسد کفایت نمی‌کند، تشریح کرد: حدود ۹۷ گلوگاه فساد شناسایی شده می باشد و امیدوارم با همکاری حکومت بتوانیم آنها را مسدود کنیم.

بر اساس اطلاعات به دست امده توسط کافه بلاگ ، ذبیح‌الله خداییان داخل نشست خبری تشریح کرد: به جهت مسدودسازی گلوگاه‌های فساد حدود ۲ هزار مسأله را داخل سطح کشور شناسایی کردیم و به حدود ۲۰۰ ابر چالش رسیدیم.

وی ادامه داد: داخل دوران تحول و تعالی داخل سازمان بازرسی کل کشور سعی داریم تا نظارت‌ها و بازرسی‌ها را به جای موضوع محور به مسئله محور سوق دهیم و برنامه‌ها را براین اساس برنامه ریزی کنیم زیرا داخل کشور مسایل مهمی مطرح می باشد و باید بتوانیم راه‌حل موثر و مناسب به جهت این مسایل داشته باشیم.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور اظهارداشت: داخل سال گذشته تعداد پنج هزار بازرسی انجام شده و یک هزار پرونده کیفری و ۲۶۰۰ پرونده تخلفاتی داخل این راستا تشکیل گردیده است، همچنین چندین هزار هشدار به مراجع ذی صلاح منعکس گردیده است.

وی ابراز امیدواری کرد با هدف پیشگیری از سوی وقوع جرم با کمک حکومت به جایی برسیم که نیاز به برخورد با افراد نباشد.