وزارت خارجه ترکیه: امیرعبداللهیان دوشنبه عازم ‌آنکارا می‌شود

طبق بررسی های کافه بلاگ، وزارت خارجه ترکیه یکشنبه شب به وقت تهران اعلام که «حسین امیرعبداللهیان» وزیر خارجه به جهت یک دیدار رسمی و ملاقات با مقام‌های ترکیه فردا دوشنبه عازم‌ «آنکارا» پایتخت ترکیه می‌شود.

بر اساس اطلاعات به دست امده توسط «خبرگزاری فرانسه»، وزارت خارجه ترکیه اعلام کرده می باشد که حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه ایران دوشنبه به آنکارا سفر خواهد کرد.

در بیانیه وزارت امور خارجه ترکیه آمده است:«امیرعبداللهیان روز دوشنبه به جهت گفت‌وگو داخل مورد مسائل دوجانبه و همچنین تحولات جاری منطقه‌ای و بین المللی به ترکیه سفر خواهد کرد.»

این سفر بعد از سوی اتهامات رژیم صهیونیستی به ایران به جهت انجام عملیات علیه توریست‌های اسرائیلی داخل ترکیه انجام می‌شود. «سعید خطیب‌زاده» سخنگوی وزارت امور خارجه ایران به تازگی به اتهامات و ادعاهای بی اساس وزیر خارجه رژیم صهیونیستی داخل آنکارا داخل نشست مطبوعاتی مشترک با «مولود چاووش اوغلو» وزیر خارجه ترکیه پاسخ داد و آن را مضحک و داخل چارچوب سناریوی از سوی قبل طراحی شده به جهت تخریب روابط دو کشور مسلمان توصیف کرد.

وزیر خارجه رژیم صهیونیستی داخل نشست خبری با همتای ترکیه‌ای خود باز هم ادعای خود درباره کوشش تهران به جهت هدف قرار دادن صهیونیست‌ها داخل خاک ترکیه را تکرار کرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه داخل این باره تشریح کرد: «متاسفانه از سوی حدود یک هفته قبل یک عملیات روانی به جهت مشغول کردن رسانه‌ها به سناریوهای ساختگی با استفاده از سوی اطلاعات نادرست و جهت دار جهت مهیا کردن فضا به جهت طرح سناریوی فرافکنانه وزیر خارجه رژیم صهیونیستی شروع شده بود.»

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران با تاکید مجدد بر اینکه پاسخ جمهوری اسلامی ایران به ترور و خرابکاری‌های رژیم صهیونیستی همیشه به صورت قطعی، مقتدرانه و بدون تهدید امنیت شهروندان عادی و تهدید امنیت کشورهای دیگر خواهد بود، اظهار داشت: «مظلوم‌نمایی‌های نمایشی این رژیم تروریست را کسی جز خودش باور نمی‌کند و اگر به ظاهر نیز طرف‌هایی بر اساس مصلحت اندیشی زودگذر، نمایشی از سوی همراهی داشته باشند، اما داخل واقع می‌دانند با چه رژیم خطرناکی روبرو هستند.»

گفتنی است، حسین امیرعبداللهیان و مولود چاووش اوغلو وزرای خارجه جمهوری اسلامی ایران و ترکیه اخیرا تلفنی گفت‌وگو کردند. این دومین گفت‌وگوی تلفنی دو وزیر خارجه ظرف هفته‌های اخیر بود. داخل این گفت‌وگو مسائل دوجانبه و تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.