الازهر مصر خواهان اتحاد مسلمانان و اعراب به جهت مقابله با رژیم صهیونیستی شد

بر اساس اطلاعات به دست امده توسط کافه بلاگ از سوی صفحه رسمی این دانشگاه درتوئیتر، داخل بیانیه این نهاد مصری آمده است: با شدیدترین عبارت‌ها تروریسم رژیم صهیونیستی به غزه و کشتار فلسطینی‌ها و حمله به زنان و کودکان را محکوم می‌کنیم.

الازهر همچنین سکوت جامعه بین‌الملل داخل قبال این تجاوزگری رژیم صهیونیستی را غیرقابل قبول و خلاف عقل دانست و تأکید کرد که این سکوت این رژیم کودک کش را تشویق می کند که به ادامه اقدامات غیر انسانی خود و تجاوزات مکرر خود علیه برادران فلسطینی و بیگناه‌مان ادامه دهد.

الازهر بر ضرورت اتحاد کشورهای عربی و مسلمانان به جهت کمک به مردم فلسطین و حمایت از سوی آرمان آنها و مبارزه مشروع و قانونی‌شان داخل برابر تجاوزگری رژیم صهیونیستی تأکید کرد.

پیش از سوی این نیز، سازمان همکاری اسلامی داخل واکنش به حملات همه جانبه رژیم صهیونیستی به نوار غزه، رژیم مؤقت و آپارتاید تل آویو را مسؤول کامل پیامدهای تشدید تنش داخل غزه دانست.

این سازمان از سوی جامعه جهانی بویژه شورای امنیت سازمان ملل متحد خواست که به جهت توقف این تجاوز ظالمانه رژیم صهیونیستی و فراهم کردن حمایت جهانی از سوی ملت فلسطین، مسؤولیت پذیر باشد.

ارتش رژیم صهیونیستی روز جمعه چند منطقه نوار غزه را هدف حملات هوایی خود قرار داد که داخل جریان آن تاکنون دست‌کم ۱۰ فلسطینی از سوی جمله یک کودک پنج ساله شهید و ۵۵ نفر دیگر زخمی شدند.