واکنش دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی به قیمت پروازهای نجف: این نرخ شرعی نیست!

رئیس کمیسیون عمران مجلس داخل گفت‌وگو با کافه بلاگ با تاکید بر این‌که پروازهای چارتری را ممنوع کرده‌ایم، اظهار کرد: به جهت پروازهای اربعین قیمت 6 میلیون تومانی تعیین گردیده است.

محمدرضا رضایی کوچی افزود: بر این اساس پروازهای رفت و برگشت به نجف داخل ایام اربعین و تاسوعا و عاشورای حسینی 6 میلیون تومان می باشد و هیچ شرکتی نمی‌تواند بیش از سوی این قیمت بلیت‌ها را به فروش برساند.

وی تصریح کرد: سازمان هواپیمایی کشوری مسئول رسیدگی به تخلفات احتمالی داخل فروش بلیت پروازهای نجف است.

وی با بیان این‌که سازمان هواپیمایی کشوری مسئول تخلف سایت‌های فروش مجوزدار است، تشریح کرد: اگر سایتی تخلف کند باید به سازمان هواپیمایی کشوری شکایت گردد. چنانچه این سازمان به تخلف توجه نکرد، مجلس ناظر به عملکرد دستگاه‌های اجرایی می باشد و قطعا این مورد را رسیدگی خواهد کرد.

اعلام قیمت مصوب 6 میلیون تومانی به جهت پروازهای نجف داخل حالی می باشد که برخی شرکتهای هواپیمایی داخل فقدان نظارت مسئولان تا 14 میلیون تومان هم این بلیت ها را می فروشند که خبرگزاری کافه بلاگ داخل گزارش مجزایی به این مساله پرداخته است.

بیشتر بخوانیدگران‌فروشی 8 میلیون تومانی بلیت پرواز‌های نجف/ ناظران وزارت راه و سازمان‌ هواپیمایی کشوری کجا هستند؟
قیمت مصوبی به جهت پروازهای تاسوعا و عاشورا نداریم/ طلب 916 هزار دلاری ایرلاین‌ها از

علیرغم نابسامانی بازار بلیت فروشی ایرلاین‌ها، دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی با اشاره به اعلام قیمت 6 میلیون تومانی پروازهای رفت و برگشت نجف و انتقاد از سوی عدم مشورت با شرکت‌های هواپیمایی داخل این رابطه به کافه بلاگ تشریح کرد: نرخ مصوبی به جهت پروازهای نجف داخل ایام تاسوعا و عاشورای حسینی نداریم. تنها به جهت ایام اربعین (حدود یک هفته قبل از سوی روز اربعین و چند روز بعد از سوی این ایام) به علت تقاضای زیاد، نرخ مصوب پروازهای نجف با توافق با شرکت‌های هواپیمایی تعیین می‌شود.

مقصود اسعدی سامانی با تاکید بر این‌که نرخ 6 میلیون تومانی پروازهای نجف داخل صورت سوختگیری هواپیماها داخل این فرودگاه هزینه ارزی شرکت‌های هواپیمایی را پوشش نمی‌دهد، افزود: سال گذشته نرخی به جهت پروازهای اربعین تعیین شد و گفتند یک میلیون تومان داخل عوارض فرودگاهی به ایرلاین‌ها تخفیف می‌دهیم. این داخل حالی می باشد که هنوز این یک میلیون تومان که مجموع آن حدود 70 میلیارد تومان است، داخل حساب شرکت‌های هواپیمایی اعمال نگردیده است.

وی با اشاره به پیگیری‌های فراوان به جهت دریافت این مبلغ تشریح کرد: داخل این رابطه جلسات متعددی با رئیس سازمان هواپیمایی کشوری و شرکت فرودگاه‌ها برگزار شده، اما یک میلیون تومان وعده داده شده به ازای هر مسافر اعمال نگردیده است.سال گذشته به شرکت‌ها اعلام شد بلیت پرواز رفت و برگشت به نجف را به جهت هر مسافر 5 میلیون تومان محاسبه کنید ما یک میلیون تخفیف داخل هزینه خدمات فرودگاهی به شما می‌دهیم.

وی بیان کرد: بر اساس برآورد انجام شده، حدود 3 میلیون تومان هزینه هر مسافر می باشد که فرودگاه نجف آنرا دریافت می نماید. از سوی سوی دیگر پروازهای ایام اربعین یک سر خالی هستند که باید آنرا داخل نظر بگیرند.

دبیرانجمن شرکت‌های هواپیمایی اضافه کرد: به نظر می‌رسد تعیین قیمت پروازهای نجف داخل ایام اربعین بدون این‌که نظر دست‌اندرکاران را جویا شوند، یک کار قانونی و شرعی نخواهد بود. حدود 70 درصد صنعت هوانوردی عمومی به بخش خصوصی تعلق دارد و نمی‌توانند بگویند همین طوری برود کار کند.

اسعدی سامانی یادآور شد: از سوی سوی دیگر شرکت‌ها سال گذشته حدود 916 هزار دلار نیز بابت رویالیتی (خدمات فرودگاهی) پرداخت کرده‌ اند که سازمان هواپیمایی اعلام کرده بود این پرداخت ها را جبران خواهد کرد، اما هنوز هیچ اقدامی داخل رابطه با این مبلغ نیز صورت نگرفته است.