پیش بینی قیمت طلا و سکه داخل هفته قبل رو

بر اساس اطلاعات به دست امده توسط همشهری آنلاین،محمد کشتی آرای، نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران داخل گفت و گو با همشهری آنلاین تشریح کرد: درهفته ای که گذشت تغییرات قیمت دلار داخل حد چند دلار بود. روز گذشته به طور متوسط با ۹ دلار زیاد کردن هفتگی هر انس طلا به ۱۷۷۵دلار رسید و قیمت هر انس نقره هم ۲۰ دلار و ۱۰ سنت گشت.

کارشناس ارشد طلا و جواهر افزود: داخل حالیکه قیمت ارز حالت صعودی به خود گرفته بود ولی با توجه به احیای مذاکرات برجام این روزها شاهدیم که قیمت ارز سیر نزولی پیدا کرده و با کاهش همراه شده می باشد. طبیعتا کاهش قیمت ارز و کاهش تقاضا این روزها داخل بازار می تواند تاثیر مستقیم کاهشی روی قیمت ها داشته باشد.

روز گذشته قیمت سکه طرح قدیم به ۱۴ میلیون و ۱۵۰ هزار تومان رسید که به طور متوسط ۱۰۰ هزار تومان کاهش هفتگی را داشت.

در آخرین روز از سوی معاملات قیمت سکه طرح جدید به ۱۴ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان رسید که به طور متوسط ۲۰۰ هزار تومان کاهش قیمت هفتگی را تجربه نمود.

نیم سکه هم‌ روز گذشته داخل آخرین معاملات ۸ میلیون و ۱۸۰ هزار تومان داد و ستد شد که با ۷۰ هزار تومان کاهش هفتگی مواجه بود.

ربع سکه نیز به ۵ میلیون و ۱۸۰ هزار تومان رسید که ۸۰ هزار تومان کاهش هفتگی را داشت.

سکه های گرمی نیز بدون تغییر ۳ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان داد و ستد شدند.

قیمت هر مثقال طلای آب شده نیز داخل روز گذشته داخل آخرین معاملات ۵ میلیون و ۹۱۰ هزار تومان شد که البته داخل طول هفته با نوسانات قیمت انس و قیمت ارز تغییراتی داشت و به طور متوسط با ۶۵ هزار تومان به جهت هر مثقال کاهش هفتگی همراه شد.

هر گرم طلای ۱۸ عیار روز گذشته با کاهش ۱۵ هزار تومانی هر گرم داخل طول هفته به یک میلیون و ۳۶۴ هزار تومان رسید.

در آخرین روز از سوی معاملات هفتگی هر گرم طلای ۲۰ عیار یک میلیون و ۵۱۵ هزار تومان، هر گرم طلای ۲۱ عیار یک میلیون و ۵۹۱ هزار تومان، هر گرم طلای ۲۲ عیار یک میلیون و ۶۶۷ هزار تومان، و هر گرم طلای ۲۴ عیار یک میلیون و ۸۱۹ هزار تومان بود.

قیمت های اعلام شده روز گذشته بر اساس ارز بازار آزاد دلار ۳۱ هزار و ۲۳۰ تومان، یورو ۳۲ هزار تومان و درهم امارات هم ۸ هزار و۶۴۰ تومان و مبنای داد و ستد هم‌ بر اساس انس ۱۷۷۵ دلار بود.

نائب رئیس اتحادیه طلا و جواهر داخل خصوص حباب سکه هم تشریح کرد: این ‌روزها کاهش تقاضا باعث کاهش حباب هم شده؛ روز گذشته حباب سکه داخل محدوده یک میلیون و ۳۷۰ هزار تومان بود که به طور متوسط داخل طول هفته حدودا ۱۰۰ تا ۱۲۰ هزار تومان کاهش داشت.

کاهش داد و ستدها
کشتی آرای با توجه به تعطیلی که روز شنبه بازار اصلی تهران و بازارهای کشور به مناسبت ایام سوگواری دارند قبل بینی کرد که داد و ستدها به حداقل خود برسد.

به خاطرنشان کرده او، قیمت هایی که روز گذشته داخل بازار بوده حداقل تا روز سه شنبه باقی خواهد ماند. بنابراین قیمت طلا، ارز و سکه داخل این چند روز با توجه به این تعطیلی ها تغییری نخواهد کرد.