کلاهبرداری جدید؛ کار داخل منزل با روزی ۵ میلیون درآمد

بر اساس اطلاعات به دست امده توسط خبرآنلاین،تا چند سال قبل کار داخل منزل درست کردن گل کاغذی و درست کردن شمع و جعبه‌های کادویی و وصل کردن کریستال‌های لوستر بود که بعضی از سوی زنان خانه‌دار به جهت اینکه کمک خرج خانه باشند چند ساعت داخل روز کار می‌کردند و داخل آمدی هم داشتند. اما حالا کار داخل منزل تفاوت زیادی با گذشته دارد. دیگر خبری از سوی وصل کردن کریستال‌های لوستر نیست، حالا از سوی کریستال‌هایی می‌گویند که قرار می باشد هر ماه به دست بیاورید و میلیونر شوید.

این روز‌ها پول داخل آوردن کار بسیار سختی است، اما بعضی‌ها خیلی راحت پول داخل می‌آورند. فقط کافی می باشد کارت ملی و کارت بانکی افراد از سوی همه جا بی‌خبر را که داخل تله آگهی کار داخل منزل افتاده‌اند، به چنگ بیاورند و بعد کلاهبرداری اینترنتی شروع می‌شود، اما کسی که پایش گیر می باشد و باید جواب پول‌های از سوی دست رفته مردم و البته قانون را بدهد، همان فرد از سوی همه جا بی‌خبر می باشد که به جهت کسب داخل آمد به قول خودشان یک کار راحت و قانونی پیدا کرده‌اند. البته قانونی بودن این کار را هم کلاهبرداران اینترنتی مطرح می‌کنند، داخل صورتی که نه تنها این کار قانونی نیست بلکه کلاه گشادی سر اجاره دهندگان کارت ملی و کارت بانکی می‌رود.

کار داخل منزل یا کلاهبرداری اینترنتی؟

اگر جمله کار داخل منزل را داخل اینستاگرام یا تلگرام جستجو کنید با چند کانال روبرو می‌شوید که وعده داخل آمد‌های روزی ۵ میلیون تومان یا ۲۰ تا ۵۰ میلیونی داخل ماه می‌دهند. کانال‌هایی که توسط یک ادمین با اسم مستعار اداره می‌شوند و به کسانی که جویای کار هستند اطمینان می‌دهند یک کار قانونی و با مجوز بانک مرکزی می باشد و فقط به علت اینکه خرید از سوی صرافی‌ها محدودیت دارد مجبور هستند از سوی کارت‌های ملی و بانکی افراد دیگر استفاده کنند.

روش کار را هم ادمین یکی از سوی همین کانال‌های کار داخل منزل داخل جواب سوال خبرنگار ما اینگونه توضیح می‌دهد: «سلام و عرض ادب همانطور که داخل کانال مطالعه کردید کار ما خریدو فروش ارز دیجیتاله … مانند تتر، ترون، بیت کوین … کار کاملا قانونیه به علت سهمیه دار بودن و هرکسی به یه اندازه میتونه خرید کنه نیاز به همکار داریم … شرایط کار اینگونه می باشد شما رو ثبت نام میکنم میکنیم و خرید رو انجام میدیم و از سوی هر خرید یه درصدی به شما میدیم بین پنج الی ده درصد … و کار ما کاملا قانونیه هیچ گونه مالیاتی هم نداره … بنده یه سری توضیحات رو داخل مورد آگهی و کاری که شما استخدام میشین میدم تا یه اگاهی نسبی داشته باشین بازم اگر سوالی بود داخل خدمتم و میتونید بپرسید.

ما شرکت خرید و فروش ارز‌های دیجیتالی (بیت کوین و ارز‌های دیگر) می باشیم و خرید و فروش داخل دبی امارات و ایران و استانبول ترکیه انجام میدیم. تراکنش و خرید و فروش روزانه‌ی ما داخل روز زیاد هستش و بالای چند میلیارد هستش و از سوی این جهت که حساب‌های بانکی داخل ایران سقف انتقال وجه نهایتا هر حساب ۵۰میلیون داخل روز و به جهت هر شخص با کلیه حساب‌ها ۱۰۰میلیون داخل روز هستش نیاز به حساب بانکی به جهت کار خودمون می باشیم. شرکت‌های ما افراد جذب میکنه که خرید هارو به جهت ما انجام بدن داخل قبال این کار سود دریافت میکنند.

ما به ۲ صورت میتونیم با شما همکاری کنیم اول اینکه حقوق ثابت روزانه بدیم بهتون و مهم نیست روزانه به حسابتون ۳۰میلیون واریز و برداشت کنیم یا ۱میلیون شما حقوق ثابت روزانه ۳۰۰هزار تومان از سوی ما دریافت میکنید هر شب (به هر شماره کارتی که بدین واریز رو انجام میدیم). دوم اینکه شما ۱۰درصد از سوی کل واریزی که به حساب شما انجام میشه رو پورسانت برمیدارین و درامد روزانه شما بستگی به تراکنش روزانه ما با حساب شما داره به جهت مثال اگر روزی ۵۰میلیون واریز و برداشت به حسابتون بود شما اون روز پورسانتتون ۱۰درصد از سوی ۵۰میلیون هستش که میشه ۵ملیون تومن؛ و اگر روزی مثلا ۳میلیون واریز و برداشت داشتیم میشه پورسانتتون ۳۰۰هزار تومان اون روز … هر طور شما راحت باشید.

برای ثبت نام مدارک پایین رو بفرستید …

مدارک مورد نیاز: کارت ملی درصورت نداشتن شناسنامه، کارت عابر بانک که رمز پویاش فعال باشه، شماره تماس همراه، شماره تماس ثابت، ایمیل مدارک خود را ارسال نمایید تا ثبت نامو انجام بدیم …»

پیام بالا را ادمین یک پیج کار داخل منزل داخل جواب سوال خبرنگار ما فرستاده است، یعنی داخل جواب این سوال که شرایط کار چگونه می باشد و داخل آمد آن چقدر می باشد چنین جوابی دریافت می‌کنید: داخل آمد روزی بالای ۵ میلیون تومان که به جهت هر فرد بیکاری مثل یک رویا می‌ماند. اما این رویا فقط داخل هپروت واقعیت دارد. داخل دنیای واقعی حقیقت چیز دیگری می باشد. این کلاهبرداران به جهت پنهان کردن رد پول‌های دزدی به هویت و کارت بانکی که به فرد دیگر تعلق داشته باشد، نیاز دارند تا با استفاده از سوی آن پول‌های دزدی را به ارز‌های دیجیتالی که ردگیری نمی‌شوند، تبدیل کنند.

البته این افراد چند بار هم به کارت بانکی افراد فریب خورده پول واریز می‌کنند تا اعتماد او را جلب کنند، اما این‌ها همه داخل باغ سبز می باشد و بعد از سوی چند وقت همه این پول‌ها باید برگردانده گردد. طبق قانون کسی که صاحب کارت بانکی می باشد باید همه اموال طلبکاران را پس بدهد، یعنی کسی که فریب آگهی داخل خانه ثروتمند شوید را خورده، داخل خانه فریب خورده و حالا با تحمل شکست سنگین، باید جوابگوی مراجع قانونی هم باشد. این داخل حالی می باشد که افراد فریب خورده دستشان به هیچ جا بند نیست و فقط از سوی طریق یک کانال تلگرامی که توسط یک سیم کارت دزدی یا اجاره‌ای ساخته شده، همه هویت شخصی و بانکی اش به یغما رفته است.

شما هم شریک جرم هستید

سپیده شهیدی، دکترای حقوق کیفری و جرم شناسی و مدرس دانشگاه درباره این آگهی‌های کار داخل منزل داخل شبکه‌های اجتماعی و وعده‌های پر زرق و برق آن‌ها می‌گوید: «کلاهبرداران سایبری با وعده کسب سود و داخل آمد روزانه به صورت کار داخل منزل، اقدام به فریب افراد می‌کنند و با عنوان خرید ارز دیجیتال یا ارز دولتی، با ارقام متفاوتی حساب‌ها یا کارت‌های بانکی را به صورت هفته‌ای تا ماهانه و سالانه فقط به جهت پوشش برخی فعالیت‌های مجرمانه خود از سوی قبیل قمار، شرط‌بندی، پولشویی، کلاهبرداری، فرار مالیاتی و… اجاره می‌کنند. از سوی آنجا که طبق قانون مسؤولیت تمام تراکنش‌ها و مبادلاتی که از سوی طریق حساب و کارت بانکی انجام می‌شود بر عهده دارنده آن است؛ اگر افراد حساب بانکی و کد ملی خود را به فرد دیگری اجاره دهند و داخل ازای آن مالی یا وجهی تحصیل کنند که طریق تحصیل آن فاقد مشروعیت قانونی می باشد و به نحو فوق وجوهی که منشأ آن‌ها اعمال مجرمانه بوده را داخل حساب خود نگهداری کنند یا موجب نقل و انتقال آن شوند، علاوه بر معاونت داخل جرم اصلی و تحمل مجازات مقرر به جهت آن جرم، به جرم پولشویی نیز، محکوم می گردند.»

این مدرس دانشگاه داخل ادامه توصیه می‌کند به هیچ عنوان کارت ملی و بانکی خود را داخل اختیار شخص دیگری قرار ندهید: «دارندگان کارت‌های بانکی به هیچ عنوان و تحت هیچ شرایطی، پیشنهاد اجاره حساب یا کارت بانکی را با هیچ مبلغی نپذیرید، زیرا هیچ ادعایی مبنی بر عدم اطلاع، علم و آگاهی به جهت اجاره دادن حساب به جهت مراجع قانونی، مالیاتی، انتظامی و قضایی مسموع نیست و داخل صورت برخورد با چنین موارد مشکوکی، مراتب را به بخش فوریت‌های سایبری مرکز پیشگیری پلیس فتا اطلاع بدهید.»