آماده‌سازی حرم امام حسین (ع) برای استقبال از میلیون‌ها زائر اربعین

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی آستان مقدس حضرت امام حسین (ع)، تیم‌های فنی و مهندسی بخش تعمیر و نگهداری آستان امام حسین (ع) اقدام به نصب تعدادی پل آهنی در نزدیکی حرم امام حسین (ع) در راستای آمادگی برای میزبانی از میلیون‌ها زائر اربعین کردند.

«یوسف اسعد السعیدی» رئیس بخش مهندسی آستان مقدس حسینی، گفت: یکی از پل‌ها در نزدیکی باب قبلة امام حسین علیه السلام قرار گفته و پل دیگر نیز در بین الحرمین نصب شده است که بار ترافیکی شدیدی در روزهای اربعین دارند.

وی افزود: طی سال جاری، پل‌های آهنی با طراحی‌های جدید ساخته و نصب شده‌اند تا ورود و خروج دسته‌های عزاداری در اربعین حسینی به صورت منظم و روان انجام شود.

السعیدی اضافه کرد، بخش تعمیر و نگهداری آستان مقدس امام حسین (ع)، طرح کاملی برای ارائه بهترین خدمات به زائران حسینی در روزهای زیارت میلیونی اربعین آماده کرده است.

به گزارش ایرنا، پیشتر رهبر جریان حکمت ملی عراق در پیامی خواستار پذیرایی از زائران اربعین حسینی (ع) با همه توان و ظرفیت‌های دستگاه‌ها و نهادهای مردمی و دینی این کشور شد.

سید عمار حکیم در این پیام آورده است: همزمان با راه‌افتادن اولین کاروان زائران سالار شهیدان امام حسین(ع) برای احیای شعائر زیارت میلیونی و جهانی اربعین که از جنوبی‌ترین نقطه عراق آغاز شد و صدها هزار زائر از خارج کشور نیز در آن مشارکت خواهند داشت، از استانداری‌ها و فعالان اجتماعی و عشایر عزیز و مواکب حسینی و دیگر دستگاه‌های ذی‌ربط می‌خواهیم که با همه توان برای پذیرایی از زائران عراقی، عرب و خارجی تلاش کنند.

رهبر جریان حکمت ملی عراق تأکید کرد که همگان برای فراهم ساختن بهترین شرایط برای ادای مراسم زیارت بکوشند، به نحوی که در آن هویت انسانی و اسلامی و عربی و ملی عراق و اخلاق والا و کرامت و بخشندگی و مهمان‌نوازی آنان برای زائران و مهمانان سالار شهیدان و اهل بیت(ع) آشکار شود.

برپایه این گزارش، وی همچنین درباره برخی تلاش‌های مشکوک که پشت پرده نفاق در پی فتنه‌افکنی درباره زائران خارجی دوستدار اهل بیت (ع) و خلاف ارزش‌های والای ملت عزیز عراق است، هشدار داد.

دیدگاهتان را بنویسید