استاندار خراسان شمالی مهرماه به ترکمنستان سفر می کند

به گزارش ایرنا، محمدرضا حسین نژاد عصر یکشنبه در آیین افتتاح تعاونی پوشش بیتا پلاستیک(انواع ظروف پلاستیکی) شیروان اظهار داشت: با توجه به ۳۰۰ کیلومتر مرز مشترک این استان با کشور ترکمنستان و تولیدات مصرف خارج پی گیری های بسیاری صورت گرفته و سعی خواهیم کرد بحث گذر مرزی صورت گیرد تا در سال ۱۴۰۱ بازارچه مرزی پرسه سو فعال و زمینه صادرات راحت تری برای استان فراهم شود و از سویی زمینه توسعه صادرات و کارگاه قوی تر شود.

وی بر ایجاد بازارچه مرزی در پرسه سو تاکید کرد و گفت: این مهم به یک مطالبه مردمی و فعالان بخش اقتصادی تبدیل شده است که نقش مهمی نیز در بالا بردن رشد اقتصادی این خطه دارد، مردم شمال شهرستان بجنورد در منطقه راز و جرگلان ترکمن هستند که این موضوع باعث برجسته شدن نقش فرهنگی بین دو کشور می شود.

حسین نژاد اشاره ای به ارتباط بین این استان و آخال ترکمنستان کرد و افزود: اکنون ارتباط تجاری نیز بین تجار استان های آخال و خراسان شمالی وجود دارد و گشایش گذر مرزی در این استان به رونق اقتصادی و تولیدات این خطه کمک خواهد کرد و باعث افزایش درآمد خانوارها خواهد شد.

استاندار خراسان شمالی با اشاره به سفر رییس جمهور در تیرماه امسال افزود: در این سفر ۱۲۷ هزار میلیارد ریال اعتبار برای ۲ سال استان جذب خواهد شد که سال های عمران و آبادانی برای استان خواهد بود و بخش خصوصی می تواند محرک در این زمینه باشد، همچنین ۱۴۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات مصوب شد که زمینه رشد و شکوفایی استان را فراهم خواهد کرد.

حسین نژاد با اشاره به افتتاح ۷۳۶ پروژه و کلنگ زنی ۳۶ طرح در هفته دولت امسال برای این استان افزود: طرح های کلنگ زنی شده هفته دولت امسال در این استان از لحاظ اعتباری، ۲۸ برابر طرح های سال گذشته است.

در پنجمین روز از هفته دولت، تعاونی پوشش بیتا پلاستیک(انواع ظروف پلاستیکی) با ۶۰ میلیارد ریال اعتبار و اشتغالزایی ۷ نفر در روستای برزل آباد از توابع بخش مرکزی شهرستان شیروان با حضور استاندار و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی افتتاح شد.

شهرستان شیروان به عنوان دومین شهرستان پرجمعیت خراسان شمالی در ۶۰ کیلومتری شرق بجنورد قرار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید