استقرار شعب قضایی در پایانه‌های مسافری چذابه و شلمچه در ایام اربعین

به گزارش خبرنگار ایرنا، علی دهقانی روز یکشنبه در بازدید از پایانه مسافربری شلمچه با تاکید بر اهمیت و ضرورت برقراری امنیت زائران اربعین حسینی افزود:امنیت مهمترین اولویت اربعین است و دستگاههای مسئول باید به وظایف خود عمل کنند تا زائران هیچ دغدغه ای نداشته باشند.

وی گفت: امنیت زائرین بسیار حائز اهمیت است و برای تامین امنیت تردد آنان از مرکز استان تا مرزها، باید اکیپ‌هایی مستقر شود، همچنین زمینه تامین امنیت اموال این عزیزان نیز فراهم شود.

رییس کل دادگستری خوزستان ادامه داد: ما باید قدردان افتخار میزبانی از زائران امام حسین (ع) باشیم و در همه حوزه‌ها اعم از امنیت، بهداشت و تردد زوار، به بهترین نحو خدمت‌رسانی کنیم.

دهقانی بیان داشت: انتظار ما این است که هر دستگاهی در حوزه‌ کاری خود و بر اساس تقسیم وظایف صورت گرفته، به مسئولیت خود عمل کند، دستگاه قضایی نیز همراه و همگام با سایر دستگاه‌ها، آماده ارائه اقدامات حمایتی و رسیدگی به مشکلات امنیتی و قضایی احتمالی است.

رئیس کل دادگستری خوزستان بر استقرار شعب کشیک به صورت تمام وقت در این پایانه‌های چذابه و شلمچه تاکید کرد و گفت: سایر سازمان‌های تابعه دستگاه قضایی نیز از جمله شورای حل اختلاف، پزشکی قانونی، اداره ثبت اسناد و املاک، تعزیرات و … نیز چنانچه شرایط فراهم باشد می‌توانند شعبی در این پایانه‌ها ایجاد کنند تا در صورت لزوم، در خدمت‌رسانی‌ها تسریع شود.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز خوزستان نیز در این بازدید با تاکید بر ضرورت پیشگیری از وقوع جرم و آسیب‌های اجتماعی، گفت: تلاش دستگاه قضایی و نیروهای امنیتی و انتظامی استان باید بر تامین امنیت زائران با به کارگیری راهکارهای پیشگیرانه از وقوع جرم باشد اگرچه دستگاه قضایی آماده برخورد قاطع با مجرمان و متخلفان است.

صادق جعفری چگنی افزود: تدابیر لازم برای تامین امنیت زائران چه در حوزه سیاست گذاری و چه در حوزه اجرا، اندیشیده شده است و امیدواریم زائران عزیز سفر خوبی را در این ایام داشته باشند.

وی افزود: امکانات لازم برای استقرار شعب کشیک فراهم و همچنین هماهنگی‌های لازم با نیروی انتظامی انجام شده است.

جعفری چگنی با اشاره به برخی اشیاء و داروهای ممنوعه در کشور عراق و میزان مجازات حمل آن‌ گفت: ستاد اربعین باید نسبت به آگاه‌سازی مردم در این خصوص از طریق رسانه‌های عمومی و بیلبوردهای شهری اقدام کند تا هم در لحظه خروج، امور تردد تسهیل شود و هم مشکل حقوقی برای هموطنان در کشور همسایه پیش نیاید.

وی ادامه داد: باتوجه به پیش‌بینی‌های صورت گرفته از حجم تردد زاارین از پایانه شلمچه، امیدواریم با همکاری اداره ها و نهادهای متولی امر، گیت‌های ورود و خروج به بهترین شکل مدیریت شود.

به گزارش ایرنا، حرکت تدریجی زائران اربعین به سمت مرزهای چذابه و شلمچه در روزهای آینده شروع و در روزهای پایانی مانده به اربعین حسینی به اوج خود می رسد.

براساس تقویم رسمی جمهوری اسلامی ایران۲۶شهریور روز اربعین حسینی است.

پیش بینی شده اربعین امسال حدود پنج میلیون زائراز مرزهای شش گانه کشور به کربلای معلا مشرف شوند که از این تعداد ۲ میلیون زائر از مرزهای چذابه و شلمچه در استان خوزستان راهی شهرهای مقدس عراق خواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید