امام جمعه قزوین: کارهای بزرگی در دولت سیزدهم رقم خورده است

به گزارش ایرنا به نقل از دفتر نماینده ولی فقیه در قزوین، آیت الله عبدالکریم عابدینی روز یکشنبه در دیدار با استاندار و معاونان استانداری که به مناسبت هفته دولت برگزار شد، یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر را گرامی داشت و با تبریک هفته دولت اظهار کرد: امیدواریم به گونه‌ای در مسیر خدمت‌رسانی به مردم گام برداریم که وقتی قیامت می‌شود دلخوش باشیم که در زمان مسئولیت توفیق خدمت به بندگان خدا و خدمت به دین و اقامه نماز را داشته‌ایم.

امام جمعه قزوین با تاکید بر اهمیت به توکل و اعتماد به خدا،گفت: وقت هایی برای انجام کارها تردید داریم و می‌گوییم امکانات این کار وجود ندارد اما نگاه امام خمینی (ره) اینگونه بود که برای به سرانجام رساندن انقلاب چه امکاناتی در اختیار دارد، تنها به رسالت خود می‌اندیشید و با توکل و اعتماد به خدا رسالت الهی خود را پیش برد.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین با تأکید بر اینکه باید با عزت و اقتدار در مقابل ابرقدرت‌ها ایستادگی کنیم، بیان کرد: اگر سر تسلیم در مقابل دشمن فرود بیاوریم خسارت‌های جبران‌ناپذیری به ما وارد می‌شود.

وی افزود: خداوند در آیه ۱۱۸ تا ۱۲۰ آل‌عمران ویژگی‌های مستکبرانه صهیونیستی یهودی را بیان می‌کند، در این آیات خداوند می‌فرماید هر وقت یهودی‌ها در گفت‌ وگو و مذاکره با شما به نتیجه نرسند و منافعشان تأمین نشود عصبانی می‌شوند، آن قدر عصبانی می‌شوند که از شدت عصبانیت انگشتان دست خود را می‌جوند.

وی خاطرنشان کرد: خدای متعال وقتی به موسی (ع) گفت به سراغ فرعون برو، موسی برادرش هارون را با خود همراه کرد، اکنون نیز رئیس‌جمهور مانند موسی و استانداران هر استان مانند برادرانش هستند، موسی (ع) از طرف خدا به برادر خود گفت هر چه در امور می‌بینی اصلاح کن و امروز اصلاح امور یکی از نیازهای جامعه است.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین افزود: برای مثال زمانی که می‌بینیم یک مسئولی شایسته مسئولیت نیست، سریع باید او را کنار بگذاریم، نباید اجازه دهیم بدبینی مردم ادامه پیدا کند و در این کار نباید مسامحه و مدارا در پیش گرفت.

آیت‌الله عابدینی افزود: هر چه نگاه می‌کنیم می‌بینیم امام حسین(ع) در مسیر کربلا مدام در پی مرخص کردن آدم‌ها بود تا بهترین‌ها و مخلص‌ترین‌ها بمانند، حتی در مکه که بهترین مکان و زمان مناسب برای یارگیری بود زمانی که می‌خواستند حرکت کنند شرایطی گذاشتند برای کسانی که تصمیم داشتند با ایشان همراه شوند، فرمودند هر کس چنین شرایطی را دارد با ما همراه شود.

امام جمعه قزوین تصریح کرد: خدمات بسیار ارزشمندی در این ایام انجام شده و البته بسیاری از خدمات هست که شما نهالش را کاشته‌اید و آن را پرورش می‌دهید که با عنایت خدا به زودی به ثمر خواهد نشست، برای مثال در موضوع کرونا اوضاع وحشتناک و وخیمی تحویل دولت سیزدهم شد، اما با سرعت و شتاب کارها پیش رفت، خدا هم عنایت کرد و ورق برگشت، آن روزها آمار روزانه فوتی‌های کرونا در کشور بیش از هفتصد نفر بود که این آمار به صفر رسید، این‌ها بسیار ارزشمند است و لطف خداست.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین خاطرنشان کرد: کارهای بزرگی در این ایام انجام شده است، برای مثال موضوع آب شهر آبیک و همچنین امیدی که به شهرک‌های اطراف قزوین داده شده بسیار ارزشمند است، البته یک مسئله‌ای هم وجود دارد که برخی تأخیرها را باید تسریع کرد، این تأخیرها و تسامحات باعث نشود که مثل غباری جلوی چشم مردم گرفته شود و زمینه‌های ناباوری و بی‌اعتمادی مردم افزایش پیدا کند.

وی تأکید کرد: امید مردم در گذشته بسیار آسیب دیده است، جا دارد همه نقطه‌های آسیب خورده امید مردم شناسایی و جبران شود.

امام جمعه قزوین افزود: مثلا زمانی یک جاده‌ای ۱۵ سال پیش باید درست می‌شده است اما بخاطر مسامحه‌کاری‌ها کارش طولانی شده و این نقاط آسیب دیده امید مردم شناسایی شود و به سراغ آن‌ها برویم، به مردم بگوییم ما این را جبران می‌کنیم، چرا که وقتی جبران کردیم ناامیدی‌ها تبدیل به امید می‌شوند.

امام جمعه قزوین گفت: امید بزرگ‌ترین سرمایه‌ای است که همه ما باید برای افزایش این سرمایه در قلوب مردم بکوشیم.

آیت‌الله عابدینی اظهار کرد: مردم این‌ها را درک می‌کنند و قدردان هستند، البته شیطنت‌های جدی نیز در این میان وجود دارد، در اوضاعی که شیطنت‌ها و تبلیغات رسانه‌ای اجانب و شیاطین و اهل نفاق وجود دارد، امیدواریم خدا به شما قوت و برکت بدهد، مردم به شما اعتماد دارند، امیدواریم روز به روز این اعتماد بیشتر شود.

محمدمهدی اعلایی، استاندار قزوین در ابتدای این دیدار اظهار کرد: عمده مدیران مستقر در جایگاه‌های خدمتی در سطح استان از افراد مؤمن، متدین، باانگیزه، توانمند و باتجربه هستند که در مسیر اجرای اهداف مورد انتظار مردم از استقرار دولت سیزدهم در حال نقش‌آفرینی هستند.

وی ادامه داد: تلاش می‌کنیم یک تناسب معقول و منقطی از امکانات موجود با نیازهای واقعی و خواسته‌های مردم طبق اولویت‌های موجود داشته باشیم.

استاندار قزوین خاطرنشان کرد: در سطح ملی نیز به برکت تلاش‌های رئیس‌جمهور و هیات دولت بارقه‌ای از امید در جامعه ایجاد شده که حتما این رویه تدوام خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید