جریان «الوفاء الاسلامی» بحرین خواستار تحریم انتخابات این کشور شد

به گزارش ایرنا از تارنمای جریان الوفاء الاسلامی، در بیانیه این جریان آمده است: تحریم انتخابات پارلمانی تنها گزینه عملی مقاومت در برابر استبداد در بحرین است.

در ادامه این بیانیه آمده است: تجربه پارلمانی طی دو دهه گذشته، ساده‌ترین اهداف و مطالبات ملت بحرین را محقق نکرده و مردم بحرین از این تجربه، فقط شاهد عقبگرد در همه سطوح سیاسی، اقتصادی و فرهنگی و اجتماعی هستند.

این بیانیه تأکید کرده است: پارلمان به دلیل سلطه اراده فردی رأس قدرت بر قانون اساسی، اصول قانون گذاری و نظارت خود را از دست داده است و در واقع یک مجلس صوری برای مشروعیت بخشی به رژیم دیکتاتوری است.

این جریان همچنین تأکید کرده که تحریم انتخابات، مخالفت صریح و واضح با فرآیند سیاسی است که از سال ۲۰۰۲ برگزار می‌شود و به صورت منظم، در تثبیت رژیم سلطه‌گر حرکت می‌کند و تحریم، یکی از ابزارهای سیاسی مهم در سلب مشروعیت از رژیم‌های طاغوتی است.

جریان الوفاء الاسلامی در پایان بیانیه خود از ملت بحرین خواست است که پای صندوق‌های رأی نروند؛ زیرا این صندوق‌ها، بحرین را به سمت آینده نامعلوم می‌برند و واقعیت موجود سلطه مطلقه را تثبیت می‌کنند.

پیش تر شیخ عیسی قاسم رهبر نهضت اسلامی بحرین گفته بود اگر مجلس آینده قرار است نماینده حکومت بحرین باشد و نه مردم آن، این همه هیاهو و مغالطه انتخاباتی برای چیست؟ مردم را راحت بگذارید.

انتخابات پارلمانی بحرین قرار است اکتبر آینده در این کشور برگزار شود.

بحرین از ۱۴ فوریه سال ۲۰۱۱ میلادی شاهد انقلاب مردمی علیه رژیم آل خلیفه است. مردم خواهان آزادی، برقراری عدالت و رفع تبعیض و روی کار آمدن نظامی منتخب در کشورشان هستند.

ناآرامی‌های بحرین تاکنون ده‌ها کشته و هزاران زخمی برجای گذاشته و رژیم آل خلیفه همچنین صدها بحرینی را نیز سلب تابعیت کرده است.

گروه‌های مدافع حقوق بشر بارها رژیم آل خلیفه را به خاطر سرکوب مخالفان محکوم کرده و خواستار اصلاحات در نظام سیاسی این کشور شده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید