دادستان همدان:مراکز نگهداری سالمندان و معلولان حرکتی ملایر نیازمند نگاه ویژه است

به گزارش خبرنگار ایرنا؛ "حسن خانجانی‌موقر" روز یکشنبه در بازدید از مراکز نگهداری سالمندان و معلولان ذهنی و حرکتی شهرستان ملایر افزود: این مراکز مشکلات جدی بسیاری پیش روی خود دارند.

وی تاکید کرد: بخش قابل توجهی از این مشکلات، مالی است و نیازمند همراهی بیشتر مسئولان بهزیستی و نگاه ویژه خیران هستند.

دادستان همدان اظهار داشت: با حضور در این مراکز سعی شد تا از نزدیک چگونگی ارائه خدمات به مددجویان زیر پوشش این مراکز مورد بررسی قرار گیرد.

خانجانی‌موقر نبود منابع مالی ثابت و پایدار و کمبود نیروی انسانی به ویژه کادر مجرب را بخشی از مشکلات پیش روی این مراکز عنوان کرد.

وی با بیان اینکه این مراکز زیر نظر بهزیستی فعالیت می‌کنند، افزود: بخش‌هایی از این مشکلات با همراهی اداره کل بهزیستی و بخش‌های دیگر با ورود خیران حل شدنی است.

دادستان همدان گفت: توجه به تامین خواسته‌ها و مایحتاج این مراکز همچون محل نگهداری و تغذیه مناسب، تهیه داروهای مورد نیاز در کنار ارتقاء دانسته‌های کادری آموزش دیده، می‌تواند زمینه‌ساز رسیدگی بیشتر به معلولان و سالخوردگان باشد.

به گزارش ایرنا؛ مرکز جامع خیریه نگهداری و توانبخشی سالمندان امام علی(ع) ملایر سال ۱۳۷۸ فعالیت خود را آغاز کرد و در حال حاضر بیش از یکصد سالمند در این مرکز نگهداری می‌شود و در ۱۲ کیلومتری محور ملایر به اراک واقع شده است.

موسسه خیریه نگهداری و توانبخشی معلولان ذهنی و حرکتی نسیبه ملایر نیز در سه کیلومتری محور ملایر به اراک واقع شده و از سال ۱۳۷۳ زیر نظر اداره بهزیستی این شهرستان فعالیت خود را آغاز کرد و ۱۲۰ کودک معلول ذهنی و جسمی در این مرکز نگهداری می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید