رئیس موساد هفته آینده به واشنگتن سفر می‌کند

به گزارش ایرنا از تارنمای تایمز اسرائیل، دیوید بارنیا رئیس موساد هفته آینده به عنوان بخشی از تشدید تلاش‌های رژیم صهیونیستی علیه مذاکرات رفع تحریم‌های ایران به واشنگتن سفر خواهد کرد.

یک مقام ارشد دولتی رژیم صهیونیستی یکشنبه شب تائید کرد که کاخ سفید از سفر بارنیا مطلع بوده است، اما توضیح بیشتری در مورد اینکه آیا دولت بایدن در برنامه ریزی آن دخالت داشته است یا خیر، نداد.

بر اساس این گزارش، رئیس موساد پس از «بنی گانتس» وزیر جنگ و «ایال هولاتا» مشاور امنیت ملی رژیم صهیونیستی، سومین مقام ارشد صهیونیستی خواهد بود که در روزهای اخیر برای گفت وگو در مورد توافق با ایران به واشنگتن سفر می‌کند.

رئیس موساد پنجشنبه گذشته از آمریکا برای عجله در امضای توافق هسته ای انتقاد کرده و این توافق را مبتنی بر دروغ اعلام کرده بود.

پیش تر شبکه تلویزیونی صهیونیستی «کان» گزارش داده بود، یائیر لاپید نخست وزیر رژیم صهیونیستی قرار است با جو بایدن رئیس جمهور آمریکا درباره توافق هسته‌ای ایران گفت وگو کند.

این رسانه به نقل از یک مقام رژیم صهیونیستی پیش بینی کرد که دیدار لاپید و بایدن بعد از سخنرانی بایدن در مجمع عمومی سازمان ملل در ۲۰ سپتامبر برگزار شود.

در همین حال، بنی گانتس وزیر جنگ رژیم صهیونیستی نیز روز شنبه در دیدار با روسای یک اندیشکده آمریکایی در واشنگتن گفت: لازم است توافق هسته‌ای ایران اصلاح شود.

دور جدید مذاکرات رفع تحریم‌های ایران پس از وقفه‌ای پنج‌ ماهه ۱۳ مردادماه در شهر وین آغاز شد و این مذاکرات پس از چهار روز ۱۷ مرداد ماه با بازگشت هیات‌ها به پایتخت‌ها پایان یافت.

برگزاری این دور از مذاکرات در پی آن صورت گرفت که مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در روزنامه فایننشال‌تایمز ادعا کرد بسته پیشنهادی جدیدی روی میز گذاشته که شامل راهکارهای به روز درباره رفع تحریم‌ها و گام‌های هسته‌ای ایران است.

واشنگتن به تازگی به طور رسمی به اظهارات تهران در مورد متن پیش‌نویس پاسخ داده و اعلام کرد که همچنان پاره‌ای مسائل به صورت حل نشده باقی مانده است.

در آخرین تحول ناصر کنعانی روز یکشنبه در پاسخ به پرسشی در مورد اینکه جمهوری اسلامی ایران چه زمانی پاسخ آمریکایی‌ها را ارسال خواهد، گفت: موضوع پاسخ طرف آمریکایی در جلسات تخصصی و کارشناسی در حال بررسی است، زمان مشخصی را نمی‌توانم اعلام کنم برای اینکه بگویم چه زمانی پاسخ ایران داده خواهد شد اما در اولین فرصتی که جمع‌بندی شکل بگیرد و جزئیات بررسی شود این پاسخ داده خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید