رویکرد اشتغال مبتنی بر فعالیت‌های دولتی باید تغییر یابد

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین محمد عبادی زاده عصر یکشنبه در نشست شورای هماهنگی دستگاه‌های زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان هرمزگان که با حضور معاون توسعه کار آفرینی و اشتغال این وزارت خانه برگزار شد، افزود: یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های مردم و رهبر معظم انقلاب، اشتغال است و امیدوارم در دولت سیزدهم اقدام های بزرگی در این رابطه رقم بخورد.
وی با اشاره به اینکه تمام دستگاه‌ها و اقشار مختلف جامعه باید برای تغییر فرهنگ کار به میدان بیایند، ابرازداشت: باید این اندیشه در میان جوانان ایجاد شود که مقصود از کار، تنها کار دولتی نیست.
امام جمعه بندرعباس، با اشاره به اهمیت تقویت و توسعه مشاغل خانگی، تصریح کرد: مشاغل خانگی ظرفیت بسیار خوبی برای ایجاد اشتغال و خلق سرمایه محسوب می‌شوند.
وی با بیان این نکته که هرمزگان از دیرباز به کشورهای همسایه و حاشیه خلیج فارس خدمات ارائه می‌کرد، ادامه داد: باید زمینه‌ای فراهم شود که هر خانه در استان به یک کارخانه به خصوص در حوزه صنایع دستی تبدیل شود؛ چراکه می‌توانند نقش بسیار مهمی در حوزه اشتغال استان ایفا کنند.
نماینده ولی فقیه در هرمزگان، با اشاره به چالش‌های حوزه صنایع دستی هرمزگان، یادآورشد: فرهنگ اشتباه کار در هرمزگان از جمله مواردی بوده که باعث شده است، مردم استان از فعالیت‌های اقتصادی مرتبط با صنایع دستی فاصله بگیرند.
حجت‌الاسلام والمسلمین عبادی‌زاده تشریح کرد: نهادهای آموزشی و علمی باید مهارت‌هایی که در هرمزگان وجود دارد و مربوط به فرهنگ و تمدن استان بوده را به نسل‌های آینده منتقل کنند.
وی، عرضه محصولات صنایع دستی را یکی از مهم‌ترین چالش‌های اشتغال خرد هرمزگان دانست و گفت: اگر بتوان بازاری در خارج از کشور را با کمک سازمان صنعت، معدن و تجارت ایجاد کرد، زمینه برای صادرات محصولات فرهنگی هرمزگان ایجاد می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید