شهرداری لواسان رتبه یک میز خدمت مصلی های استان تهران را کسب کرد

به گزارش خبرنگار ایرنا، عباس مطلوبی روز یکشنبه در نشست خبری و بازدید از پروژه‌های شهر به همراه خبرنگاران منطقه اظهار داشت: ۹ پروژه در نیمه اول سال جاری با اعتباری بالغ بر ۲۰ میلیارد تومان آماده افتتاح و بهره‌برداری است که به سبب تقارن با اربعین حسینی در هفته دفاع مقدس به انجام خواهد رسید.

وی خاطرنشان کرد: اولویت کار ما با اتمام پروژه‌های نیمه‌کاره بود که بعضاً بالغ بر ۸ سال از آغاز آن‌ها گذشته و باعث آزرده‌خاطری شهروندان بود و به موازات چند پروژه جدید را در دستور کار قرار دادیم.

مطلوبی که از ۱۱ بهمن ۱۴۰۰ فعالیت خود را در لواسان آغاز کرده است، اظهار داشت: طی ۴ ماه اخیر ۵ هزار و ۷۰۰ تن آسفالت در سطح شهر ریخته شد که این آمار در ۱۱ ماه ۱۴۰۰، ۳۰ تن بوده و همچنین ۲ هزار و ۱۰۰ مترمربع پیاده‌روسازی انجام داده‌ایم که در این زمینه نیز طی ۱۱ ماه سال گذشته ۱۵ متر انجام شده بود.

وی یادآور شد: دیوارکشی پادگان حضرت جوادالائمه علیه السلام در ۱۱ ماه ۱۴۰۰ ۱۲۰ متر طول انجام گرفته بود و طی ۴۰ روز پایانی سال ۱۴۰۰، ۱۷۰ متر طول باقی مانده انجام و با توافق ارتش حداکثر تا ۸ متر به عرض خیابان به منظور تسهیل در گره‌های ترافیکی شهر در آن محدوده افزوده شد.

شهردار لواسان گفت: درزگیری یکی از پروژه‌هایی‌ست که در شهرداری تهران طی ۱۲ سال گذشته به منظور بالا بردن عمر آسفالت درجه یک انجام می‌شود. ما نیز به سبب کمبود بودجه برای تعویض آسفالت، این اقدام را از زردبند تا پایان بلوار لواسان اجرایی کرده‌ایم.

شهرداری لواسان رتبه یک میز خدمت مصلی های استان تهران را کسب کرد

مطلوبی ابراز کرد: فرهنگسرای زمرد که ۵ سالی بود خواب عمیقی را سپری می‌کرد، مجدداً فعال‌سازی شد و تمام کلاس‌های فرهنگی هنری دایر و آموزش مهارت‌های گوناگون برای کودکان، نوجوانان و بزرگسالان را شاهد هستیم. در زمینه تسهیل برای شرکت در این کلاس‌ها نیز، شهریه برای افراد تحت پوشش کمیته یا کسانی که در میز خدمت یا ملاقات مردمی درخواست کنند و یا کارمندان ادارات کاهش ۵۰ درصدی خواهد داشت.

وی ادامه داد: برای اولین بار در این شهرهای استان تهران بوستان زمرد را برای آموزش‌ گل‌های زینتی را برای کودکان راه‌اندازی خواهیم کرد و کلاس‌های عملی و تئوری این حرفه در بوستان و فرهنگسرای مذکور برپا خواهد شد.

شهردار لواسان ابراز کرد: تصفیه‌خانه شهر لواسان از پروژه‌های نیمه‌کاره‌ای بود که در برنامه هفته دفاع مقدس به بهره‌برداری خواهد رسید و پس‌آبی وجود دارد، برای فضای سبز مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

مطلوبی خاطرنشان کرد: مجموعه ورزشی شهدای لواسان که فاقد رختکن بود و موجب ناراحتی شهروندان بویژه تیم‌های ورزشی می‌شد، اکنون از این امکان بهرمند شده و در لیست پروژه های قابل افتتاح ما قرار دارد.

شهرداری لواسان رتبه یک میز خدمت مصلی های استان تهران را کسب کرد

وی ادامه داد: همچنین فضای ورزشی اختصاصی برای بانوان نیز در این مجموعه تعبیه شده و صبح و غروب در اختیار ایشان قرار خواهد داشت.

مطلوبی اظهار داشت: ساماندهی و به نتیجه رسیدن طرح تفصیلی لواسان بود به همت شورای شهر، فرمانداری شمیرانات و استانداری تهران رو به پایان است و به زودی شاهد بهره‌برداری از این طرح با در نظر گرفتن نیازها و ضوابط شهرسازی خواهیم بود.

شهرداری لواسان رتبه یک میز خدمت مصلی های استان تهران را کسب کرد

شهردار لواسان یادآور شد: در حوزه گل و گیاه نیز با پرورش در گلخانه‌ای مناسب به سمت خودکفایی رفته و در آینده‌ای نزدیک از خرید گل و گیاه بی‌نیاز شده و خود نیاز شهر را تامین خواهیم کرد.

وی با اشاره به فرا رسیدن اربعین حسینی اعلام کرد: موکبی در کربلا (نزدیکی حرم اباعبدالله الحسین علیه السلام) به نام لواسان و به حمایت بانیان و خیران برپا خواهد بود.

مطلوبی خاطرنشان کرد: از ابتدای سال جاری شهردار شب و شهردار جمعه در مجموعه فعال شده است و در راستای خدمات.رسانی به شهروندان و مسافران در شهرداری شبانه‌روزی پذیرای ایشان هستیم.

شهردار لواسان در خصوص پروژه‌های ۶ ماهه دوم سال نیز به افتتاح فاز اول فرهنگسرای البرز، بهره‌برداری و بهینه‌سازی استخر ۳۵ ساله قائم لواسان، پل خروجی شهر به سبب کاهش گره ترافیکی تعطیلات، بهینه‌سازی پل‌های هوای و مینی‌بوس‌های واحد حمل و نقل اشاره کرد.

لواسان با جمعیتی افزون بر ۱۸ هزار نفر، یکی از شهرهای شهرستان شمیرانات در کیلومتری شمال شرقی پایتخت واقع شده است.

دیدگاهتان را بنویسید