فرماندار: افتتاح ۴۷ طرح‌ اقتصادی و عمرانی شهرستان فیروز کوه در هفته دولت

به گزارش خبرنگار ایرنا، فرماندار فیروز کوه با اشاره به طرح های قابل افتتاح در طی هفته دولت، اظهار داشت: در این در شهرستان؛ در حوزه آب و فاضلاب در بخش مرکزی روستاهای طارم، گورسفید، فرح آباد جلیل آباد در مسیر آبرسانی قرار دارند و در بخش ارجمند یک مخرن با ظرفیت ۲۷ لیتر بر ثانیه اصلاح و باز سازی شده و خط انتقال چشمه ارجمند با لوله چدن لاکتیک به طول ۲ کیلومتر اجرایی شده است.

محمد حیدری منش گفت: در روستاهای فاقد دهیاری طرح های عمرانی توسط فرمانداری اجرا شده که عبارتند از؛ دیوارکشی محوطه چاه و ایستگاه پمپاژ روستای شاد مهن، آبرسانی به روستای ماهیان با احداث مخزن صد متر مکعبی، تجهیر چاه خط انتقال و تامین برق در روستای حسن آباد برخی از طرح های اجرا شده توسط فرمانداری است.

نصب دوربین های پلاک خوان در روستاها

وی افزود: بخش های پایانی پروژه پوشش انهار به طول ۱۲ کیلومتر در شهر فیروزکوه توسط بسیج و سپاه در دست اقدام و اجرا است در طی هفته دولت افتتاح خواهد شد ونصب دوربین های پلاک خوان و امنیتی بخش دیگری از طرح های قابل افتتاح در هفته دولت است.

فرماندار شهرستان فیروز کوه گفت: زیر سازی آسفالت جدول گذاری معابر مسکن مهر دشت ناصر، بهسازی جدول گذاری و نصب کفپوش در سه بوستان محلی و ساخت کانال هدایت آبهای سطحی محله کوهسار به طول ۴۰۰ متر بخشی از طرح های شهرداری فیروز کوه است.

اجرای سنگفرش، کفپوش ودیوار حائل در روستا

حیدری منش ادامه داد: بنیاد مسکن فاز اول پروژه دیوار حائل روستای پیرده، ساخت ۳۰۰ متر دیوار سنگی در فاز دوم طرح هادی روستایی روستای ورسخواران برای دسترسی به قدمگاه خضر نبی (ع)، بهسازی معابر، جدول گذاری، زیر سازی آسفالت اجرای کفپوش وسنگ فرش روستای محمود آباد را اجرا کرده است.

وی افزود: توسعه اورژانس بیمارستان امام خمینی(ره) باهفت تخت و زیر بنای ۲۲۵ متر مربع، احداث خانه بهداشت روستای مهن با زیر بنای ۱۰۰ متر توسط دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی بخش دیگری از طرح های قابل افتتاح در هفته دولت است.

گاز رسانی به چهار روستا

فرماندار شهرستان فیروز کوه گفت: گاز رسانی به چهار روستا پیرده، درده، کاوه ده، کدوده، سرمندیان و سرخدشت توسط اداره گاز انجام شده است و اداره راهداری و حمل و نقل آسفالت سه محور روستاهای گچه، ماهیان و کتالان را برنامه ریز ی کرده که در هفته دولت افتتاح و به بهره برداری می رسد.

حیدری منش توضیح داد: پروژه روکش آسفالت محور فیروزکوه به سمنان به طول ۱۹ کیلومتر و با اعتبار ۴۶۰میلیارد ریال، اجرای لکه گیری و روکش آسفالت محور ۱۹ کیلومتری محور فیروز کوه – سمنان رو به اتمام است و تاکنون ۱۴ کیلومتر از طرح اجرا شده، پروژه فیبر نوری در هفته دولت به بهره برداری می رسد.

وی افزود: افتتاح و بهره برداری مرغداری ۳۰ هزار قطعه ای موسوی زاده با اعتبار ۷۰ میلیارد ریال، پروژه آبرسانی به روستای جلیل آباد شهرستان فیروزکوه با اعتبار ۷۰ میلیارد ریال به بهره برداری رسید و ۵۰ مشترک این روستا از نعمت آب آشامیدنی سالم بهره مند شدند.

آبرسانی به روستای مهاباد

فرماندار شهرستان فیروز کوه ادامه داد: آبرسانی به روستای مهاباد فیروزکوه با اعتبار ۱۱۰ میلیارد ریال در هفته دولت به بهره برداری رسید و ۳۵۰ آبرسانی به ۳۵۰ مشترک، افتتاح مرغداری ۳۰ هزار قطعه ای موسوی زاده با اعتبار ۷۰ میلیارد ریال و پروژه آبرسانی به روستای جلیل آباد شهرستان فیروزکوه با اعتبار ۷۰ میلیارد ریال به بهره برداری رسید و ۵۰ مشترک این روستا از نعمت آب آشامیدنی سالم بهره مند شدند.

حیدری منش گفت: دولت سیزدهم با شعار دولت مردمی ایران قوی پا به عرصه خدمت گذاشت و بر تغییر و تحول رویکردها تاکید دارد، شفاف سازی، تمرکز مبارزه با فساد، تمرکز بر دولت الکترونیک، پیش بینی و پی گیری فساد اداری، پیگیری اموال تملیکی، شفاف سازی حقوق مدیران دولتی، جلوگیری از پنهان کاری و رانت خواری در دولت سیزدهم اتفاق افتاد و شاهد روشد و توسعه ایران اسلامی در طرح های قابل افتتاح عمرانی، فرهنگی، ورزشی در سراسر کشور هستیم.

شهرستان فیروز کوه با جمعیت سیال ۵۰ تا ۱۵۰ هزار نفر در شرق پایتخت قرار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید