فرماندار ویژه شاهرود: ۲ طرح عمرانی و اقتصادی با اعتبار ۴۲۶ میلیارد ریال بهره‌برداری شد

ابوطالب جلالی عصر یکشنبه در حاشیه افتتاح و آیین کلنگ‌زنی طرح‌های عمرانی و اقتصادی در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: پنجمین روز از هفته دولت با حضور استاندار سمنان و مسوولان استان و شهرستانی ۲ طرح افتتاح و عملیات اجرایی ۸۸۰ واحد مسکونی طرح نهضت ملی مسکن آغاز شد.

وی با بیان اینکه افتتاح این طرح‌ها می‌تواند در پیشرفت و توسعه شهرستان تاثیرگذار باشد، ابراز داشت: طرح کمربندی شمال غرب شاهرود حدفاصل مجموعه باغ ایرانی و مصلی پیامبر اعظم(ص) با اعتباری بالغ بر ۱۵۶ میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید.

جلالی هدف اجرای این طرح را انتقال ترافیک هسته مرکزی شهر به شهرک‌های غربی، جنوبی و خروجی شهر خواند، اظهار داشت: این کمربندی در مسافتی بالغ بر ۲ هزار و ۲۰۰ متر با اجرای ۱۰ هزار و ۸۰۰ متر جدولکاری، ۱۱۰ هزار مترمکعب عملیات خاکبرداری و هفت هزار تُن آسفالت افتتاح شد.

معاون استاندار و فرماندار ویژه شاهرود به افتتاح کارخانه خوراک دام، طیور و آبزیان اکبریان در شهرک صنعتی شاهرود اشاره کرد و گفت: این کارخانه سالانه ۳۳ هزار تُن انواع خوراک تولید می‌کند.

وی به ایجاد اشتغال برای ۲۰ نفر با راه‌اندازی این کارخانه اشاره کرد و افزود: برای راه‌اندازی کارخانه خوراک دام، طیور و آبزیان ۱۷۰ میلیارد ریال آورده شخصی توسط سرمایه گذار و ۱۰۰ میلیارد ریال تسهیلات بانکی هزینه شد.

فرماندار ویژه شاهرود از آغاز عملیات اجرایی ساخت ۷۲۰ واحد مسکونی شهرک شهید سلیمانی خبر داد و ابراز داشت: این طرح نهضت ملی مسکن در زمینی به مساحت ۶۴ هزار متر مربع انجام می‌ شود.

جلالی با بیان اینکه آیین کلنگ‌زنی ساخت ۱۶۰ واحد مسکونی شهرک کوثر شاهرود نیز انجام شد، اظهار داشت: عملیات اجرایی این طرحِ اداره کل راه و شهرسازی شرق استان سمنان (شاهرود) به مساحت ۱۴ هزار و ۵۷۵ آغاز شد.

وی ادامه داد: آیین افتتاح و بهره‌برداری همزمان از ۳۰۰ واحد مسکونی روستایی استان سمنان در راستای قانون جهش تولید مسکن در روستای اَبرسج شاهرود انجام شد.

به گزارش ایرنا، آیین غبارروبی و عطرافشانی گلزار شهدا، نشست شورای اداری و آیین افتتاح همزمان طرح‌های عمرانی و اقتصادی شهرستان شاهرود در سالن پورسینای دانشگاه علوم پزشکی، دیدار با خانواده شهید غلام موثق، دیدار مردمی در مسجد مدرسه قلعه و آیین رونمایی از محصولات فناورانه شرکت‌های دانش بنیان مستقر در پارک علم و فناوری استان سمنان و مرکز رشد واحدهای فناور در پنجمین روز از هفته دولت با حضور سید محمدرضا هاشمی استاندار سمنان، ابوطالب جلالی فرماندار ویژه شاهرود و مسوولان استان و شهرستانی در شاهرود انجام شد.

از مجموع ۱۱۱ طرح قابل افتتاح شهرستان شاهرود ۱۰۰ مورد عمرانی و ۱۱ طرح اقتصادی است که در مجموع برای اجرای این طرح‌ها ۴۳۰ میلیارد تومان هزینه شد؛ همچنین عملیات اجرایی ۲۳ طرح عمرانی در سطح شهرستان با اعتباری بالغ بر ۶۷۰ میلیارد تومان نیز در هفته دولت آغاز می‌شود که با افتتاح این طرح‌ها برای ۱۲۲ نفر شغل ایجاد می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید