پنجمین دوره مسابقات شطرنج قهرمانی آماتورهای ایران در زنجان پایان یافت

به گزارش خبرنگار ایرنا، رییس هیات شطرنج استان زنجان شامگاه شنبه به خبرنگاران گفت: این مسابقات در ۹ دور، به روش سوئیسی با حضور بیش از ۱۸۰ بازیکن از ۲۰ استان با قضاوت داوران بین المللی و ملی برگزار شد.

وحید خالصی افزود: مقام اول این مسابقات به سبحان زحمتی از خراسان رضوی رسید،🥈روزبه راوندی از زنجان دوم شد و🥉صائب برزگر از مازندران مقام سوم را از آن خود کرد.

وی اظهار داتش: همچنین در این رقابت ها محمد صادق مرزوقی از گیلان و داود وحدتیان از بوشهر به مقام های چهارم و پنجم دست یافتند.

خالصی گفت: بر این اساس در بخش بانوان نیز مهسا علوی از زنجان به مقام اول دست یافت و مقام های دوم و سوم به مهدیس مهدوی از قزوین و🥉سیده فاطمه ساداتی رسید.

وی یادآوردشد: امتیازآورترین بازیکن ریتینگ "درجه بین المللی" زیر ۱۷۰۰ به مبین فتاحیان از کردستان رسید،🏅امتیازآورترین بازیکن ریتینگ زیر ۱۶۰۰ را محمد صادق عطاران از خوزستان از آن خود کرد و
🏅امتیازآورترین بازیکن ریتینگ زیر ۱۵۰۰ را نیز سروش روشنی از آذربایجان غربی کسب کرد.

خالصی افزود:🏅امتیازآورترین بازیکن بالای ۵۰ سال به محمد صادق محمودی از تهران و امتیازآورترین بازیکن به میلاد شاهعلی از استان زنجان رسید.

وی خاطرنشان کرد: در بخش رده های سنی نیز مقام اول دختر زیر ۱۴ سال به مهتاب نوروزیان از مازندران رسید، بهنود دلاوری از فارس دوم شد و کیان کرد زنگنه از خوزستان و آروین آدینه نیا از گلستان نیز سوم و چهارم شدند.

خالصی افزود:🥇مقام اول دختر زیر ۱۲ سال، به بهار عربلو از خوزستان رسید و در بخش آقایان نیز امیرحسین شرفی از قزوین اول شد، محمد پوریا محمودی از خوزستان دوم و آرمین صفرنژاد از خراسان رضوی سوم شد.🥇مقام اول دختر زیر ۱۰ سال نیز سونیا مظفری از زنجان اول، زیر ۱۰ سال بخش پسران نیز علی زینالی از آذربایجان شرقی به مقام اول رسید آیهان رهبر از کردستان دوم و ایلیا طالبیان زاده از خوزستان سوم شد.

وی گفت:🥇مقام اول دختر زیر ۸ سال به ثمین عبدالهی از زنجان، مقام اول زیر ۸ سال پسران نیز به سید آراد موسوی از مازندران رسید، آرش شهنی دشتگل از خوزستان و امیر محمد نوروزی از اصفهان نیز رتبه های دوم و سوم را از آن خود کردند.

دیدگاهتان را بنویسید