گازرسانی به ۱۱۳ روستا و از سرگیری ساخت بیمارستان نیمه‌کاره خرم آباد

به گزارش گروه استان‌های ایرنا، یکسال از سپردن سکان اداره کشور به دولت سیزدهم می‌گذرد، دولتی که به ریاست آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی و با شعار «دولت مردمی، ایران قوی» کار خود را آغاز کرد و به اذعان بسیاری از کارشناسان و ناظران، در تاریخ دولت‌های پس از انقلاب، هیچ دولتی به‌اندازه دولت سیزدهم و آیت‌الله رئیسی میراث‌دار مشکلات، ضعف‌ها و کاستی‌های برجای‌مانده از دولت پیش از خود نبوده است.

وضعیت بد شاخص‌های کلان اقتصادی، کسری بودجه، کاهش ارزش پول ملی، تورم بالا و بسیاری دیگر از چالش‌ها که ماحصل سیاست‌گذاری‌ها و اقدامات نادرست‌ سال‌های پیش از ۱۴۰۰ بود شرایطی را رقم زد که به گفته آیت‌الله رئیسی در اولین حضور وی در جلسه هیات دولت که با وزرای دولت قبل برگزار شد، نخستین چالش پرداخت حقوق مردادماه بود!

با این حال گرچه چالش‌ها بسیار زیاد بوده و هست، اما با همت مسئولان دولت سیزدهم اعم از رئیس جمهور، وزرا و سایر ارکان دستگاه اجرایی، طی یکسال گذشته علاوه بر رفع بسیاری از چالش‌های گذشته و تلاش برای ریل‌گذاری صحیح برای حرکت به سوی شرایط بهتر، اقدامات ارزشمندی نیز در حوزه‌های مختلف عملکردی صورت گرفته است که به نظر می‌رسد با گذشت یک سال از استقرار دولت اکنون نوبت به بازخوانی آن رسیده است.

در این گزارش به مهمترین اقدامات استان لرستان برای تحقق وعده های دولت سیزدهم خواهیم پرداخت.

بررسی دستاوردها، اقدامات و فعالیت های مهم استانداری های سراسر کشور در سال نخست دولت سیزدهم که توسط وزارت کشور منتشر شده، حاکی از اجرای طرح‌های زیرساختی و بهداشتی و راه اندازی واحدهای تولیدی جدید است.

گازرسانی به ۱۱۳ روستا

گازرسانی به ۱۱۳ روستا با هدف ارایه خدمات به روستاهای هدف و بهره مندی همگانی از انرژی پاک در ماه های نخست فعالیت دولت سیزدهم از دستاوردهای مهم در مسیر تحقق عدالت اجتماعی بوده است.

ازسرگیری عملیات ساخت بیمارستان ۲۵۰ تخت خوابی نیایش خرم آباد

شروع دوباره عملیات ساخت بیمارستان ۲۵۰ تخت خوابی نیایش خرم آباد با هدف ارتقا سرانه درمانی و بهداشتی استان در نیمه دوم سال ۱۴۰۰، از اقدامات انجام شده در بخش بهداشت بوده است.

میزان پیشرفت این بیمارستان که ساخت آن از سال ۱۳۸۰ آغاز شده و بارها متوقف شده، اکنون حدود ۴۰ درصد است.

احداث کارخانه تولید آهک صنعتی هیدراته

مبلغ ۲۲۰ میلیارد تومان برای اجرای فاز اول طرح احداث کارخانه تولید کاغذ از سنگ الیگودرز در ماه های نخست استقرار دولت سیزدهم اختصاص یافت که تاکنون به ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی رسیده است. پیش بینی می شود که این کارخانه در شهریور ۱۴۰۲ به طور کامل به بهره برداری برسد. ظرفیت اشتغال این کارخانه حدود ۵۰۰ نفر است.

تکمیل سد حوضیان با هدف استفاده بهینه از آب رودخانه برای مصارف کشاورزی نیز از اقدامات انجام شده در لرستان است، میزان پیشرفت ساخت این سد اکنون به ۹۸ درصد رسیده است.

تکمیل و افتتاح تعداد ۶۴۶ پروژه عمرانی مربوط به دهیاری های سطح استان با رقم ۶۳۲ میلیارد ریال با هدف رفع مشکلات عمرانی دهیاری ها، احداث شهرکهای صنعتی در شهرستان خرم آباد و بروجرد، احداث شهرک های صنعتی در شهرستان های خرم آباد و بروجرد، صدور مجوز احداث شهرک‌های صنعتی شماره ۴خرم آباد و بروجرد از دیگر اقدامات صورت گرفته در ماه های اخیر است.

دیدگاهتان را بنویسید