۱۴۰ میلیون دلار کالا از قم صادر شد

اسفندیار دریکوندی روز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا،‌ بیان داشت: این میزان صادرات در قالب تعداد سه‌هزار و ۳۱۷ اظهارنامه و به وزن ۱۶۶ هزار و ۹۳۲ تُن صورت گرفته‌است که از نظر وزنی بیش از ۱۱۷ درصد و از نظر ارزش دلاری حدود ۸۶ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد را نشان می‌دهد.

وی افزود: همچنین در این مدت ۱۲۱ میلیون و ۷۴۸ هزار و ۹۹۹ دلار کالا در قالب تعداد یک‌هزار و ۲۲۱ اظهارنامه و به وزن ۲۳ هزار و ۳۵۷ تُن از طریق گمرکات استان قم وارد کشور شد که بیشتر حجم آن را لوازم کاربردی مورد نیاز مردم و نیز مواد اولیه و تجهیزات مورد استفاده در واحدهای تولیدی تشکیل می‌دهد.

وی ادامه داد: گمرکات قم در زمینه ترانزیت کالاها با سایر گمرکات کشور نیز دارای جایگاه مطلوبی است و در همین ارتباط از ابتدای سال‌جاری تا پایان مردادماه، تعداد یکهزار و ۴۰۹ مورد کالا به وزن ۳۵ هزار و ۱۹۲ تُن از سایر گمرکات به گمرکات استان قم وارد و همچنین ۱۲۲ مورد کالا به وزن یکهزار و ۴۵۸ تُن از گمرکات قم به مقصد گمرک مورد نظر در نقاط دیگر کشور، خارج شده‌است.

دریکوندی گفت: گمرکات قم در زمینه مقابله با قاچاق کالا نیز با همراهی سایر دستگاه‌های متولی با همه توان در میدان حضور دارد و در همین ارتباط طی مدت یاد شده ۳۳۰ پرونده مظنون به قاچاق به ارزش ۷۱۵ میلیارد ریال در گمرکات استان تشکیل شده و موارد برای پیگیری در اختیار مراجع قانون قرار گرفته‌است.

وی افزود: انجام امور مرتبط با صادرات و واردات بسته‌های پستی و مطبوعات نیز از دیگر اقدام‌های شاخص اداره کل گمرکات استان قم است که با توجه به جایگاه این استان در زمینه امور فرهنگی مورد توجه علاقه‌مندان به حوزه فرهنگ و هنر قرار گرفته‌است.

دیدگاهتان را بنویسید