۲ فوتی کرونایی در زنجان ثبت شد

مشهود تقلیو شامگاه یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون آمار مبتلایان سرپایی به این بیماری بر اساس یافته‌های آزمایشگاهی در این استان به ۱۶۳ هزار و ۳۴۷ نفر رسیده که روز گذشته نیز ۳۴ مورد مثبت ثبت شد.

وی اضافه کرد: هم اکنون ۹۲ بیمار مبتلا به کووید – ۱۹ در بیمارستان‌های استان بستری هستند که همچنان نسبت به روزها و هفته‌های گذشته تا حدودی روند کاهشی دارد.

این مسوول تاکید کرد: هم استانی‌ها باید توجه داشته باشند که رنگ‌بندی کرونایی استان‌ها متغیر است، هرگونه عادی انگاری و بی‌توجهی نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی می تواند وضعیت نامطلوبی را رقم بزند.

تقیلو خاطرنشان کرد: از ابتدای شیوع ویروس کرونا در این استان تاکنون مجموع مبتلایان به این بیماری و تمامی موارد مثبت بر اساس یافته‌های آزمایشگاهی به ۱۷۸ هزار و ۱۶۲ نفر رسیده است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زنجان ادامه داد: طبق گزارش های اعلام شده تاکنون موارد مثبت بستری نیز بر اساس یافته های آزمایشگاهی به ۱۴ هزار و ۸۱۵ نفر در استان زنجان رسیده که ۱۲ هزار و ۸۳۳ از آنان بعد از بهبودی از بیمارستان مرخص شده اند.

وی خاطرنشان کرد: آمار تجمیعی بیماران بستری در بیمارستان‌های استان زنجان شامل مبتلای قطعی و همچنین مشکوک به ۴۰ هزار و ۸۱۳ نفر رسیده است.

دیدگاهتان را بنویسید