️ملت ایران با فرهنگ عاشورا دشمن را در همه عرصه ها ناکام گذاشته است

به گزارش خبرنگار ایرنا، سردار محسن کریمی روز یکشنبه در یادواره شهدای استان مرکزی افزود: توجه به قرآن و مکتب اهل بیت(ع) ، مقاومت و ایستادگی در برابر دشمنان، توجه به فرهنگ امر به معرو ف و نهی از منکر، زنده نگه داشتن ارزش ها و سنت های الهی در جامعه، توجه به نماز، بصیرت داشتن و توجه به حق الناس از مهمترین درس های عاشورا است که باید در برابر توطئه های دشمنان به آنها توجه داشت.
سردار کریمی بیان کرد: امام خمینی(ره) با الگو گیری از نهضت امام حسین(ع) انقلاب اسلامی را با بسیج مردمی تشکیل داد و ملت ایران با فرهنگ عاشورا دشمنان را در توطئه های خود شکست دادند و در همه عرصه ها دشمن را ناکام گذاشت.
وی ادامه داد: دشمن بعد از شکست هایی که در همه راهبردها و عرصه ها خورده جنگ ترکیبی را در دستور کار گذاشته و تحریف واقعیت‌ها و تغییر و تخریب باورهای مردم با توسل به دروغ‌ از طریق سیاه‌نمایی را در دستور کار گذاشته است که راهبرد آن فریضه مهم جهاد تبیین است و توجه به جهاد تبیین مسیر انقلاب برای تحقق اهداف را هموار می کند.
فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی با بیان اینکه امروز رمز موفقیت ملت ایران توجه به رهنمودها و مکتب امامین انقلاب است،گفت: اندیشه امامین انقلاب نرم افزار تحول آفرین و شتابدهنده در گام دوم است و جوانان باید این مکتب نجات بخش را در همه بخش ها عملیاتی سازند.
وی افزود: ملت ایران در طول ۴۳ سال گذشته با جهادهای مختلفی چون اطلاعاتی، امنیتی، دفاعی، نظامی، سازندگی، علمی، سازندگی، علمی و فرهنگی حماسه های بزرگی خلق کرده و به سطح استراتژیک رسیده و امروز برای ماندگاری نیازمند رسیدن و تحقق سطح ایدئولوژیک است.
سردار کریمی با تأکید بر اینکه امروز جوانان باید خود را مجهز به سلاح جهاد تبیین کنند و حماسه های هویت ساز انقلاب را برای نسل جدید روایت کنند،گفت: رویکرد فریضه مهم جهاد تبیین امیدآفرینی و ترسیم آینده درخشان ایران اسلامی باشد.
وی افزود: یکی از مهمترین ابعاد تحقق جهاد تبیین بازخوانی ظرفیت ها و توانمندی ملت ایران از شرایط مختلف است و ملتی که با توکل بر خدا و تبعیت از ولایت و تکیه به ظرفیت های درونی به بزرگترین موفقیت ها دست پیدا کرده امروز می تواند قله های بلند پیشرفت و سعادت را طی کند.
فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی تأکید کرد: شهدا برای رسیدن به سعادت گام های بلندی برداشتند که معرفت، هجرت، استقامت، سرعت و سبقت را در کنار اطاعت محض از ولایت فقیه داشتند و امروز ما به عنوان ادامه دهندگان راه و مسیر شهدا باید به این مولفه ها توجه ویژه داشته باشیم و مکتب شهدا احیاگر اسلام و انسانیت است.

دیدگاهتان را بنویسید