اجرای چهار هزار و ۲۰۰ عملیات فنی بر روی شبکه برق کلانشهر اهواز

عبدالحمید عباس شیاری روز دوشنبه درگفت وگو باخبرنگار ایرنا بیان کرد: مرکز نگهداری و تعمیرات خط گرم در راستای استمرار خدمات رسانی مطلوب به شهروندان و عبور موفق از پیک تابستان، تعداد چهار هزارو ۲۰۰ عملیات فنی روی شبکه ۳۳ هزار ولت کلانشهر اهواز را بدون اعمال خاموشی از ابتدای امسال تا پایان مرداد انجام داده است.

وی در خصوص برنامه‌های حفظ پایداری هرچه بیشتر شبکه برق در فصل تابستان ۱۴۰۱گفت: راه اندازی گروه‌های ویژه کار با خطوط برقدار با هدف انجام نگهداری و تعمیر بدون وقفه در شبکه توزیع و در نهایت رسیدن به شاخص ۹۹دقیقه خاموشی در سال به ازای هر مشترک صورت گرفته و گروه های فنی با استفاده از ابزارهای پیشرفته اقدام به اجرای مانور روی تجهیزات شبکه برق می‌کنند.

عباس شیاری ادامه داد: همکاران ما در مرکز نگهداری و تعمیرات خط گرم، در این مدت با اجرای یک هزارو ۱۵۵ بوشن اسپلایس جمپر و بوشن اسپلایس خط، نصب مقره ۵۳۸ عدد، بازو بست جمپر ۲ هزارو ۶۹۴ مورد، جمع آوری پایه فرسوده و نصب پایه جدید ۵۲ مورد، ساخت، اجرا و جمع آوری طرح ۱۳۲مورد، نصب برقگیر ۲۷۳مورد، آچارکشی تجهیزات۳۱۲ مورد، نصب و جمع آوری کلیدگازی و کلید جداساز، اصلاح ترموویژن ۵۸۹ مورد، راه اندازی و برقدار کردن ترانس ۱۲دستگاه، تنشن و کشیدن خطوط ۷۵۵مورد، در مسیرکمک به حفظ پایداری شبکه در تابستان جاری گام برداشتند.

وی افزود: پیش از این برای تعویض تجهیزات آسیب دیده شبکه فشار متوسط، با برنامه ریزی و هماهنگی دیسپاچینگ، پس از اطلاع رسانی و اعمال خاموشی با برنامه تعمیر شبکه انجام می شد، ولی اکنون با راه اندازی ۲ مرکز نت غرب و شرق در اهواز کلیه عملیات تعویض و نصب تجهیزات مختلف بدون اعمال خاموشی انجام می‌شود.

مدیرعامل شرکت توزیع برق اهواز ادامه داد: طولانی بودن ساعات پیک باعث گرم شدن تجهیزات منصوبه روی شبکه می‌شود و همکاری شهروندان در صرف جویی برق نقش مهمی در حفاظت از تجهیزات دارد زیرا همزمانی مصرف زیاد و گرمای شدید تاب آوری شبکه را کاهش داده و باعث بروز حوادث در شبکه می‌شود.

وی با اشاره به نقش شهروندان در اجرای برنامه های مدیریت مصرف گفت: صیانت از منابع انرژی الکتریکی به ویژه در این شرایط که با شدت گرما و نبود توازن در تولید و مصرف روبه رو هستیم از شهروندان تقاضا می‌شود نسبت به رعایت توصیه‌های کارشناسان برق اهتمام بیشتری داشته تا بتوانیم خدمات مطلوبی را ارایه دهیم.

کلانشهر اهواز ۵۵ هزار مشترک روستایی، ۸۵ هزار مشترک تجاری، ۲ هزار مشترک صنعتی، یک هزار و ۵۰۰ مشترک کشاورزی و ۲۵ هزار مشترک عمومی برق دارد.

دیدگاهتان را بنویسید