استاندار: زمینه حمایت مالی از تیم‌های ورزشی کردستان فراهم شود

به گزارش خبرنگار ایرنا، اسماعیل زارعی کوشا روز دوشنبه در سنندج در آیین افتتاح و کلنگ زنی ۲۳ پروژه ورزشی استان با حضور وزیر ورزش و جوانان اظهار داشت: هر میزان اعتبار و سرمایه در زمینه ورزش هزینه شود، به نتیجه می رسد و حوزه جوانان را تقویت می کند.

وی کردستان را دارای ظرفیت‌های انسانی مستعد در حوزه ورزش و علم دانست و افزود: مردم استان از روحیات و خصایص بسیار برجسته برخوردارند و همواره نجابت و اصالت خود را در صحنه‌های مختلف به نمایش گذاشته‌اند.

استاندار کردستان با بیان اینکه ورزشکاران استان با وجود محدودیت ها، افتخارات زیادی کسب کرده اند، اضافه کرد: تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله زیادی داریم و جزو استان های با کمترین منابع مالی هستیم که این مهم نیازمند توجه ویژه دولت به حوزه ورزش است.

زارعی کوشا یادآور شد: در هفته دولت ۵۹۱ پروژه با چهار هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری افتتاح و کلنگ زنی می شود.

طرح‌هایی که امروز با حضور وزیر ورزش و جوانان در سنندج به بهره برداری رسید یا کلنگ زنی شد شامل ۱۴ پروژه کلنگ زنی و ۹ پروژه افتتاحی و بهسازی با ۱۶۵ میلیارد ریال اعتبار است.

زمین چمن مصنوعی استقلال و زمین چمن طبیعی مجموعه ورزشی ۲۲ گولان سنندج، احداث زمین چمن مصنوعی در روستاهای قلعه روتله، نارنجک، میرآباد، نسل و الک، احداث خانه جوان شهرستان بانه، راه اندازی سیستم روشنایی استادیوم آزادی شهرستان کامیاران و احداث زیرسازی پیست دو و میدانی مجموعه ورزشی ۱۷ شهریور شهرستان بیجار (با بیش از ۲۵ میلیارد ریال اعتبار) از جمله این پروژه ها بود.

دیدگاهتان را بنویسید