استاندار مازندران: مشعل گاز در روستاهای بلده و کجور روشن خواهد شد

به گزارش خبرنگار ایرنا، سید محمود حسینی پور، بامداد دوشنبه در حاشیه افتتاح سه دکل مخابراتی در روستای یوش شهرستان نور افزود: در سال های گذشته در تمامی مناطق مازندران به غیر از کجور و بلده گازرسانی شد اما با پیگیری های مستمر قرار است مردم این خطه هم از نعمت گاز برخوردار شوند.

وی خاطر نشان کرد: حدود هفت پیمانکار برای اجرای این طرح در نظر گرفته شده که به طور حتم با تخصیص بودجه لازم، زیرساخت ها برای گازرسانی به مناطق کوهستانی شهرستان نور انجام خواهد شد.

استاندار مازندران با اشاره به راه اندازی چندین دکل مخابراتی در روستای یوش و چند منطقه دیگر از شهرستان نور در هفته دولت امسال با هزینه اعتبار سه میلیارد تومان گفت: افزایش سرعت اینترنت و برقراری ارتباط صوتی و تلویزیونی از دستاوردهای مهم اجرای این طرح در این مناطق خواهد بود.

یوش روستایی است از توابع بخش بلده شهرستان نور در استان مازندران ایران. این روستا به دلیل آن که زادگاه نیما یوشیج پدر شعر نو فارسی است، شهرت یافته‌است. روستای یوش در البرز مرکزی در میانه جاده‌ای آسفالته شرقی-غربی به طول ۱۱۰ کیلومتر (از چهل کیلومتری آمل در جاده هراز تا پل زنگوله در جاده کندوان) واقع شده‌ است.
این روستا در دهستان شیخ فضل‌الله نوری قرار داشته و براساس سرشماری سال ۱۳۹۵ این روستا جمعیت آن ۱۵۴نفر (۵۷خانوار) است.
یکهزار و ۱۴۲ طرح اقتصادی و عمرانی با هشت هزار و ۲۰۷ میلیارد تومان در هفته دولت امسال در استان بهره‌برداری و کلنگ‌زنی می شود.

دیدگاهتان را بنویسید