استاندار چهارمحال و بختیاری: ۸۰۰ فضای آموزشی استان نیازمند بازسازی است

به گزارش ایرنا، غلامعلی حیدری روز دوشنبه در دیدار وزیر آموزش وپرورش با امام جمعه شهرکرد افزود:هم‌اکنون تعدادی مدرسه کانکسی در سطح استان به خصوص در مناطق دور افتاده وجود دارد که وجود مدار س کانکسی شایسته نیست و نیاز است که مدارس تازه ساخت در این مناطق احداث شود.

وی کمبود تجهیزات و نیروی انسانی در آموزش و پرورش را یکی از مهمترین مشکلات عنوان کرد و گفت: یک‌هزار و ۳۰۰ نفر از فرهنگیان استان امسال در شرف بازنشستگی هستند.

حیدری با بیان اینکه تعدادی از معلمان درخواست انتقال از مناطق محروم به مناطق برخوردار را دارند، گفت: برای رسیدگی به این درخواست‌ها برنامه‌ جدید باید تدوین شود.

وی با اشاره به اینکه احیای طرح‌های راکد و نیمه‌تمام در اولویت برنامه‌های دولت قرار دارد، گفت: سفر رییس جمهور به استان برکات زیادی داشته است که با تزریق اعتبارات سفر به خصوص در ۶ ماهه نخست سال، انگیزه برای اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام بالا می‌رود و با تزریق اعتبارات سفر در ۲ سال آینده تحرک و رونق در استان افزایش پیدا خواهد کرد.

استاندار چهارمحال و بختیاری افزود: در هفته دولت در استان ۳۱۴ طرح افتتاح و بهره‌برداری و ۹۱ طرح کلنگ‌زنی شد.

حیدری با اشاره به اینکه چهارمحال و بختیاری دارای ظرفیت‌های بالقوه و بالفعل بالا است، گفت: برای محرومیت‌زدایی باید اقدامات ویژه انجام شود.

وی افزود: چهارمحال و بختیاری جز استان‌های سردسیر کشور است و زمان اجرای عملیات عمرانی محدود است و باید اعتبارات در ماه‌های ابتدایی سال تزریق شود.

استاندار چهارمحال و بختیاری با اشاره به ظرفیت دانشگاه فرهنگیان در تربیت نیروی انسانی متعهد برای جذب در مجموعه دانشگاه فرهنگیان، خاطرنشان کرد: کادرسازی در دانشگاه فرهنگیان باید مورد توجه قرار بگیرد و اجازه ندهند فضا خالی شود.

استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: سرمایه‌گذاری در آموزش و پرورش هزینه نیست و سرمایه‌گذاری است و باید با برنامه‌ریزی صحیح شاهد تحول اساسی در این حوزه باشیم.

به گزارش ایرنا، وزیر آموزش و پرورش به عنوان سخنران مراسم گرامیداشت هفته دولت به نمایندگی از رییس جمهور و هیات دولت به چهارمحال و بختیاری سفر کرده است.

در سفر نوری به استان چهارمحال و بختیاری با جمعی از فرهنگیان ، دانش‌آموزان دیدار دارد و برای بررسی مسایل و مشکلات حوزه آموزش و پرورش به شهرستان‌های بن و سامان نیز سفر می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید