بازدید مدیرعامل سازمان انتقال خون ایران از مراکز انتقال خون بروجرد

به گزارش ایرنا، مدیرعامل سازمان انتقال خون ایران روز دوشنبه در حاشیه بازدید از مراکز انتقال خون بروجرد اظهار داشت: تامین واحد سیار خونگیری یا اتوبوس خونگیری برای ایجاد امکان اهدای خون در روستاها نیاز به حمایت دولت دارد.

جمالی با اشاره به اینکه نیاز به خون نیاز همیشگی و اهدای خون به منزله نجات یک انسان است، اضافه کرد: خیران و اهدا کنندگان خون نقش مهمی در تامین خون مورد نیاز بیماران و رفع حل مشکل تامین هزینه تجهیزات مانند خرید اتوبوس خونگیری را دارند.

وی همچنین از پایگاه انتقال خون شماره ۲ بروجرد با عنوان شهید مسببیان که خرداد ماه امسال افتتاح شده بود بازدید کرد.

رییس انتقال خون بروجرد گفت: پایگاه انقال خون شماره ۲ بروجرد دارای ۶ تخت مخصوص خون‌گیری است که به صورت روزانه فعالیت دارد.

علی شجاعی اظهار داشت: شهرستان بروجرد دارای ۲ پایگاه انتقال خون می باشد، پایگاه شماره یک در خیابان اوستا رو پایگاه شماره ۲ در خیابان صفا روبروی مسجد امام جواد(ع) می باشد.

وی افزود: هم اکنون هفت هزار و ۵۸۷ نفر از اهدا کننده مستمر خون در شهرستان هستند.

شجاعی با اشاره به اینکه سال گذشته پایگاه انتقال خون بروجرد در اهدا خون بانوان رتبه کشوری کسب کرده است، بیان کرد: هم اکنون انتقال خون بروجرد به همه گروه‌های خونی به خصوص گروه‌های منفی نیاز دارد.

به گزارش روابط عمومی انتقال خون لرستان، طی برنامه ریزی‌های انجام شده مدیر عامل سازمان انتقال خون ایران در اولین روز از سفر خود به لرستان وارد شهرستان بروجرد شد و از بخش‌های مختلف پایگاه انتقال خون شهید جوانمرد این شهرستان بازدید می‌کند.

جمالی روز دوشنبه هفتم شهریورماه از پایگاه های انتقال خون شهرستان های دورود و ازنا بازدید خواهد کرد، در ادامه سفر مدیر عامل سازمان انتقال خون ایران به لرستان سردخانه نگهداری پلاسما شهرستان الیگودرز افتتاح خواهد شد.

مدیر عامل انتقال خون ایران و هیات همراه در روز دوم سفرخود به لرستان با حضور در شهرستان سلسله به صورت ویدیو کنفرانس و به طور همزمان پایگاه انتقال خون شهرستان های سلسله، کوهدشت و پلدختر افتتاح را می‌کند.

همچنین در پایان این سفر دکتر جمالی در جلسات جداگانه با استاندار لرستان و کارکنان اداره کل انتقال خون لرستان دیدار و گفت و گو خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید