درآمد ۱۳ هزار میلیارد ریالی از فروش مرزی سوخت در منطقه ارومیه

احمد مجرد روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: استفاده از دستگاه های اندازه گیری سوخت و استقرار سامانه یکپارچه کنترل فروش مرزی در مرزهای زمینی سرو، رازی، پلدشت و بازرگان یکی از اقدامات بسیار مهم منطقه در کاهش چشمگیر قاچاق سوخت است.
وی ادامه داد: استفاده نیرو های متخصص و خبره و بهره گیری از فناوری های جدید عرضه و کنترل سوخت برای حفاظت و صیانت از سرمایه ملی در دستور کار قرار گرفته است.
مجرد با اشاره به تردد روزانه بیش از ۷۰۰ دستگاه خودروی (سواری، اتوبوس، کامیون) ترانزیتی و ترانشیپی از مرزهای یاد شده و کنترل و پایش آن‌ها توسط پرسنل شاغل در جایگاه‌های مرزی منطقه، افزود: جمع آوری دلالان سوخت، جلوگیری از عرضه خارج از شبکه نفتگاز، درآمدزایی دولت، صرفه جویی در سوخت، تسریع در کنترل کامیون‌های ترانزیتی و ترانشیپی یک از عمده اهداف شرکت نفت منطقه ارومیه در دولت سیزدهم است.
وی در رابطه با برگزاری منظم جلسات کارگروه پیشگیری و مقابله با قاچاق و عرضه خارج از شبکه فرآورده های نفتی استان اضافه کرد: برای جلوگیری از مشکلات احتمالی سوخت دربخش‌های مختلف مصرف بخصوص بخش صنعت و کشاورزی، دستگاه‌های متولی می بایست مشکلات مربوطه را به عنوان دستور کار خود قرار دهند.
به گزارش ایرنا، منطقه ارومیه شامل شهرستان های ارومیه، اشنویه، سلماس، خوی، ماکو، شوط، پلدشت، چایپاره، چالدران و مرز بازرگان است.
آذربایجان غربی به علت وسعت طولی دارای ۲ منطقه پخش فرآورده‌های نفتی در ارومیه و میاندوآب است که به ترتیب شمال و جنوب استان را پوشش می‌دهند.

دیدگاهتان را بنویسید