عزت و اقتدار ایران اسلامی در جهان خشم استکبار جهانی را برانگیخته است

به گزارش خبرنگار ایرنا ، آیت الله سید رحیم توکل روز دوشنبه در آیین افتتاح خط تولید محصول دانش بنیان «پکتین» شرکت کنسانتره نوش مازندران واقع در بخش نشتا شهرستان تنکابن افزود: شعار مرگ بر آمریکا اعتقاد ماست ولی نمی تواند در جهان برتری ایجاد کند و باید در مقام عمل عزت و اقتدار ایران اسلامی افزایش یابد.

وی با قدردانی از تلاش های دانشمندان و محققان یک شرکت دانش بنیان ایرانی در تولید محصول پکتین ، اظهار داشت : تولید این محصول عزت آفرین است و می تواند وابستگی ایران اسلامی را به کشورهای دیگر کاهش دهد.

آیت الله توکل خاطرنشان کرد : دشمن در تلاش است تا با ایجاد موانع ، ایران اسلامی را از اهدافش دور سازد و لازم است تا مسئولان تمام تلاش خود را در جهت برداشتن موانع و جبران کاستی ها به کار گیرند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه ایران اسلامی در بسیاری از زمینه ها حرف نخست را در جهان می زند ، تصریح کرد: اگر فضا برای ایجاد خلاقیت و نوآوری باز شود ، جوانان ایران اسلامی با تلاش و کوشش شبانه روزی خود حماسه آفرینی خواهند کرد.

وی یادآور شد: در حرکت رو به جلوی پیشرفت و توسعه هیچگاه متوقف نشوید و با توکل بر خدا بر مشکلات فائق خواهید شد.

نخستین خط تولید کننده پکتین در خاورمیانه در تنکابن

به گزارش خبرنگار ایرنا ، شرکت نوش مازندران با بیش از ۳۰ سال سابقه برای نخستین بار در خاورمیانه اقدام به تولید پکتین از تفاله های مرکبات کرد.

واردات این محصول حدود ۴۵۰ تن در سال است که با راه اندازی این خط تولید ۲۰۰ تنی ، بخش قابل توجهی از نیاز کشور برطرف خواهد شد برای نصب و راه اندازی خط تولید پکتین ۱۲ میلیارد و ۳۵۵ میلیون تومان هزینه شده است.

پکتین یک نوع غلیظ کننده گیاهی است که از تفاله مرکبات به دست می آید و در صنایع غذایی و دارویی کاربرد فراوانی دارد.

با افتتاح خط تولید محصول دانش بنیان «پکتین» برای ۲۰ نفر به طور مستقیم و بیش از یکصد نفر به طور غیر مستقیم شغل ایجاد خواهد شد.

شهرستان ۱۵۰ هزار نفری تنکابن در غرب مازندران قرار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید