فعالیت ۱۲ تعاونی دانش‌بنیان در گلستان/ نماد “تعاون شهر” در آق‌قلا رونمایی می‌شود

به گزارش خبرنگار ایرنا حسینعلی خواجه‌مظفری روز دوشنبه در نشست خبری به مناسب شروع هفته تعاون (۷ تا ۱۳ شهریور ماه) اظهارداشت: در این هفته شاهد افتتاح و بهره‌برداری از ۱۵ طرح استانی خواهیم بود که یکی از طرح‌ها به صورت ویدئو کنفرانس با حضور رییس جمهور یا معاون وی افتتاح می‌شود.

وی اضافه کرد: در مجموع در هفته تعاون امسال علاوه بر اجرای ۸۰ برنامه در استان، نماد "تعاون شهر" با هدف ترویج فرهنگ مغفول مانده تعاون در آق‌قلا رونمایی خواهد شد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان گفت: افتتاح متمرکز چند تعاونی، تقدیر از تعاونی‌های برتر و نمونه استان، برگزاری تور ترویجی مجازی فرهنگ تعاون و جلسه با اتاق‌های تعاون و بازرگانی نیز از دیگر برنامه‌های این هفته است.

خواجه‌مظفری ادامه داد: از مجموع تعاونی‌های فعال استان ۹۷۰ تعاونی کشاورزی، ۸۳۵ تعاونی در بخش خدمات و مابقی در بخش‌های دیگر فعالیت دارند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان گفت: ۱۴۴ تعاونی روستایی با ۶ هزار و ۴۴۸ عضو اکنون در استان فعال هستند که این تعاونی‌ها امسال ۲ هزار و ۵۸۶ فرصت شغلی ایجاد کردند که این آمار 13 درصد بیشتر از مدت مشابه سال قبل است.

خواجه‌مظفری یادآور شد: هفته تعاون فرصتی است که بتوانیم گوشه‌ای از خدمات همکاران خود را برای مردم بازگو و از سویی دیگر فرهنگ تعاون را تبلیغ کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید