مسابقات استانی قرآن کریم در گلستان آغاز شد

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام روح‌الله سلیمانی‌فرد روز دوشنبه در حاشیه برگزاری این رقابت‌ها به خبرنگاران گفت: ۱۵۲ قهرمان قرآنی شرکت کننده برادر و خواهر در این مسابقات با هم به رقابت می کنند.
وی افزود: این مسابقات در ۹ رشته آوایی شامل حفظ کل قرآن کریم، حفظ پنج جز، ۱۰ جز، ۲۰ جز، قرائت ترتیل، قرائت تحقیق و اذان به رقابت می پردازند.
وی اظهار داشت: همچنین در این مسابقات حدود ۶۰۰ نفر در سه رشته معارفی شامل تفسیر قرآن، نهج البلاغه و صحیفه سجادیه در غرب و شرق استان گلستان به رقابت پرداختند.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان گلستان گفت: چهل و پنجمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم مرحله استانی با داوران ممتاز استانی و ملی خواهد بود.
وی اظهار داشت: برنامه ریزی شده قهرمانان و نفرات برتر در یک آیین استانی تجلیل و در مهرماه به مرحله کشوری در استان کرمانشاه عازم شوند.
وی بیان کرد: این مسابقات موجب بسط فعالیت های قرآنی و زدودن پیرایه ها از جامعه اسلامی به برکت قرآن می شود.
حجت الاسلام سلیمانی‌فرد گفت: در زمان حاضر باید قهرمانان قرآنی تربیت و معارف قرآن و عترت در جامعه بیش از پیش ترویج و توسعه پیدا کند.
استان گلستان با ۱۲۳ بقعه متبرکه و ۱۸۹ امامزاده زمینه مناسبی برای سرمایه گذاری در رونق دارد.
استان گلستان با یک میلیون و ۹۰۰ هزار نفر جمعیت متشکل از اقوام و مذاهب مختلف در شمال کشور قرار دارد و اقتصاد اصلی ساکنان آن بر پایه کشاورزی است.
این استان شمالی پنج هزار و ۵۰۰ موقوفه و بیش از ۷۰ هزار رقبه دارد.

دیدگاهتان را بنویسید