هشت طرح اقتصادی و عمرانی بخش بسطام شاهرود به بهره‌برداری رسید

ابوطالب جلالی عصر دوشنبه در حاشیه افتتاح طرح‌های هفته دولت بخش بسطام در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: جایگاه سوخت شهر بسطام که از طرح‌های شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه شاهرود است با اعتباری بالغ بر ۳۰ میلیارد ریال آورده سرمایه گذار و ایجاد اشتغال برای پنج نفر افتتاح شد.

وی از بهره‌برداری طرح بهسازی محور قلعه نو خرقان به روستای اَبر به طول چهار هزار ۱۰۰ متر خبر داد و ابراز داشت: این طرح اداره کل راه و شهرسازی شرق استان سمنان (شاهرود) با اعتباری بالغ بر ۶۱ میلیارد ریال از محل اعتبارات استانی و سایر منابع به بهره‌برداری رسید.

جلالی با بیان اینکه طرح گازرسانی به شهرک صنعتی قلعه نو و خرقان با اجرای ۲ هزار و ۸۰۰ متر شبکه انجام شد، افزود: برای اجرای این طرح شرکت گاز اعتباری بالغ بر ۲۷ میلیارد ریال هزینه کرد.

معاون استاندار و فرماندار ویژه شاهرود ادامه داد: اجرای شبکه گاز در ناحیه صنعتی قلعه نو و خرقان نیز با اعتباری بالغ بر پنج میلیارد و ۵۴۵ میلیون ریال به بهره‌برداری رسید.

وی از افتتاح مخزن بتنی ذخیره آب آشامیدنی روستای قلعه نو و خرقان به ظرفیت ۵۰۰ متر مکعب با اعتبار ۱۵ میلیارد ریالی خبر داد و گفت: با راه‌اندازی این مخزن ذخیره آب حجم مخازن این روستا به یکهزار و ۸۰۰ متر مکعب رسید.

جلالی ادامه داد: افتتاح آسفالت ناحیه صنعتی اَبرسج از طرح‌های شرکت شهرک‌های صنعتی با اعتباری بالغ بر ۱۴ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال به طول ۱۲ هزار متر مربع در ششمین روز از هفته دولت انجام شد.

فرماندار ویژه شاهرود با بیان اینکه واحد پرورش گاو شیری سعید مصدری در مجتمع دامداری بسطام راه‌اندازی شد، افزود: این طرح جهاد کشاورزی، با آورده هفت میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریالی سرمایه گذار و برخورداری از تسهیلات بانکی ۴۷ میلیارد ریالی با ایجاد اشتغال برای ۲ نفر افتتاح شد.

وی به افتتاح طرح‌های شهرداری مجن با اعتبار ۶ میلیارد ریال اشاره کرد و ابراز داشت: تعریض معابر به طول ۵۰۰ متر، جدولگذاری به طول یکهزار و ۲۰۰ متر و ایجاد کانال سرپوشیده جمع آوری فاضلاب و آب‌های سطحی به طول ۱۰۰ متر انجام شد.

به گزارش ایرنا، دیدار با امام جمعه بسطام و مجن، دیدار با خانواده شهید محسن متولی دربسطام، عطرافشانی گلزار شهدای بسطام از جمله برنامه‌های ششمین روز از هفته دولت با حضور فرماندار ویژه شاهرود و جمعی از مسوولان انجام شد.

از مجموع ۱۱۱ طرح قابل افتتاح شهرستان شاهرود ۱۰۰ مورد عمرانی و ۱۱ طرح اقتصادی است که در مجموع برای اجرای این طرح‌ها ۴۳۰ میلیارد تومان هزینه شد؛ همچنین عملیات اجرایی ۲۳ طرح عمرانی در سطح شهرستان با اعتباری بالغ بر ۶۷۰ میلیارد تومان نیز در هفته دولت آغاز می‌شود که با افتتاح این طرح‌ها برای ۱۲۲ نفر شغل ایجاد می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید