وزیر آموزش و پرورش: فعالیت‌های آموزشی دانش‌آموزان مهارت‌محور شود

به گزارش خبرنگار ایرنا، یوسف نوری روز دوشنبه در آیین افتتاح و بهره‌برداری طرح‌های هفته دولت سال‌جاری در شهرستان بن تاکید کرد: شهیدان رجایی و باهنر در کمتر از دو ماه الگویی را خلق کردند که مبنایی برای اداره کردن تربیتی دولت کریمه بودند.
وی افزود: احساس می‌کنم فرهنگ کارآفرینی در این منطقه ضعیف است و آمادگی لازم برای ارتقای کیفی و کمی مراکز آموزش با هدف حرکت به سمت‌وسوی فعالیت‌های مهارت‌محور وجود دارد.
نوری تصریح کرد: پژوهش‌سراهای وزارت آموزش و پرورش در سراسر کشور به خانه‌های خلاق تبدیل می‌شود.
وی یادآور شد: در صورت وجود زیرساخت‌ها و فراهم بودن شرایط و آمادگی لازم برای راه‌اندازی مدارس معارف در شهرستان بن وجود دارد.
نوری اظهار داشت: دولت سیزدهم تلاش‌های زیادی برای رفع محرومیت دارد و در همین راستا دولت توانسته اقدامات مطلوبی را انجام دهد.
به گزارش ایرنا، همزمان با هفته دولت سال‌جاری بهره‌برداری از ۳۱۴ طرح با ۱۳ هزار و ۸۳۳ میلیارد و ۹۴۰ میلیون ریال اعتبار و ۶۷۶ نفر اشتغال‌زایی مستقیم در حوزه‌های آموزشی، بهداشت و درمان، خدماتی، دامپروری، زیرساخت، صنعتی، فرهنگی، فضای اداری، کشاورزی، گردشگری، مسکونی و ورزشی چهارمحال و بختیاری آغاز می‌شود.
در این هفته عملیات اجرایی ۹۱ طرح جدید در چهارمحال و بختیاری با سه هزار و ۳۱۹ میلیارد و هفت میلیون ریال اعتبار و ۷۶۸ نفر استغال‌زایی مستقیم در حوزه‌های آموزشی، دامپروری، زیرساخت، کشاورزی، گردشگری، مسکونی و ورزشی آغاز خواهد شد.
از ابتدای فعالیت دولت سیزدهم تاکنون زمینه افتتاح و بهره‌برداری از ۶۱۸ طرح با ۲۶ هزار و ۶۸۹ میلیارد و ۶۴۲ میلیون ریال هزینه و همچنین کلنگ‌زنی ۱۸۵ طرح با ۲۱ هزار و ۲۳ میلیارد و ۹۳۸ میلیون ریال اعتبار در چهارمحال و بختیاری فراهم شده است.
بن در ۱۸ کیلومتری مرکز چهارمحال و بختیاری واقع شده است.

دیدگاهتان را بنویسید