۲۳۰ نیاز فناورانه حوزه کشاورزی به شرکت‌های دانش‌بنیان عرضه شد

سیدجواد ساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی در گفت و گو با خبرنگار گروه علم و آموزش ایرنا درباره ورود جهاد کشاورزی به حیطه دانش بنیان ها اظهار داشت: وزارت جهاد کشاورزی این نیازهای فناورانه خود را احصا و به شرکت های دانش بنیان کشور عرضه کرده است تا آنها نیازها را از طریق علم و فناوری برطرف کنند.

وی با بیان این که وظیفه ما این است که شرکت های دانش بنیان را امسال دو برابر کنیم، گفت: وزارت جهاد کشاورزی اولین وزارتخانه در دولت است که بعد از اعلام شعار سال توسط رهبر معظم انقلاب آیین نامه سال تولید، دانش‌بنیان و اشتغال آفرین را با ۱۹ ماده در هیات دولت به تصویب رساند.

وزیر جهاد کشاورزی در ادامه از پیگیری رویدادهای دانش بنیان در زمینه کشاورزی خبر داد و گفت: در هفته گذشته رویداد شرکت‌های دانش بنیان شیلاتی برگزار شد که نیازها و مشکلات در این رویدادها مشخص می شود.

ساداتی نژاد با بیان این که در برگزاری اینگونه رویدادها نیازهای تولیدکنندگان مشخص می شود، افزود: تولیدکنندگان نیازهایی دارند اما نمی توانند آنها را برآورده کنند و از طرف دیگر شرکت های دانش بنیانی داریم که می توانند این نیازها را برطرف کنند؛ بنابراین وظیفه ما این است که آنها را در کنار یکدیگر قرار دهیم.

وی با بیان این که کنار هم قراردادن تولیدکنندگان و شرکت های دانش بنیان یکی از چالش های پیش روی ما است، گفت: با برگزاری رویدادها تلاش داریم که تولیدکنندگان و شرکت های دانش بنیان را در کنار هم قرار دهیم و فکر می کنم اتفاقات خوبی هم در این زمینه می افتد.

ساداتی نژاد از همکاری با معاونت علمی و فناوری در حوزه کشاورزی خبر داد و گفت: دو ماه قبل اولین پارک علم و فناوری کشاورزی را افتتاح کردیم و همچنین در قطب های کشاورزی کشور هم سه دهکده نوآوری ایجاد خواهیم کرد برای این که بتوانند جوان های نخبه کشاورزی در کنار تولیدکنندگان باشند.

وی در پایان اظهار داشت: در زمینه جذب نخبگان چه در داخل و چه در خارج نشست هایی را برگزار کردیم؛ در واقع نگاه ما این بوده است که فراخوان‌های ایده را داشته باشیم که بتوانیم نیروهای نخبه در حوزه کشاورزی را جذب کنیم.

«سید جواد ساداتی نژاد» وزیر جهاد کشاورزی، روز شنبه با حضور در خبرگزاری جمهوری اسلامی با «علی نادری» مدیرعامل ایرنا دیدار و از بخش های مختلف این رسانه بازدید کرد.

دیدگاهتان را بنویسید