۶ باند قمار اینترنتی با گردش مالی ۱۲ هزار میلیارد ریال متلاشی شد

به گزارش ایرنا از پلیس فتا، سردار وحید مجید اظهار داشت: با اشراف کارشناسان پلیس سایبری کشور بر فعالیت سایت‌های قمار، تعداد ۱۰ نفر از اجاره دهندگان حساب‌های بانکی به یک سایت قمار شناسایی و پس از انجام تحقیقات فنی و تخصصی، ۲ نفر از متهمان اصلی مرتبط با بزه در یکی از استان‌های شمالی کشور دستگیر شدند.

وی ادامه داد: در بررسی تجهیزات رایانه‌ای کشف شده از متهمان و محل اختفای آنها، تعداد ۲۱۰ فقره کارت بانکی متعلق به افراد غیر که در سایت‌های قمار مورد استفاده قرار گرفته‌اند، کشف شد.

مجید اضافه کرد: طبق تحقیقات، مشخص شد دستگیرشدگان با مدیران سایت‌های قمار در خارج از کشور در ارتباط بوده‌اند.

وی اظهارداشت: متهمان از طریق چند رابط در زمینه اجاره حساب‌های بانکی با فریب افراد با بهانه‌هایی مانند سرمایه‌گذاری در بورس، فرار از مالیات و فعالیت در زمینه ارزهای دیجیتال به اجاره حساب و کارت‌های بانکی شهروندان اقدام و از آنها برای پولشویی در سایت‌های قمار استفاده می‌کردند.

رئیس پلیس فتا فراجا گفت: با بررسی حساب‌های بانکی شناسایی شده ضمن مسدودسازی بالغ بر ۵۰ میلیارد ریال از عواید حاصل از جرم، مشخص شد کلاهبرداران مبالغ کلانی از وجوه مجرمانه حاصل شده را صرف خرید از بورس کالا و سایر شرکت‌های داخلی کرده‌اند.

هرگونه فعالیت در سایت‌های قمار و شرط‌بندی برابر با قانون جرم است و با افراد فعال در این حوزه از سوی مراجع قضایی برخورد می‌شود

وی در توصیه به شهروندان خاطرنشان کرد: فارغ از تبعات سوء ناشی از فعالیت در سایت‌های قمار مانند از دست رفتن سرمایه زندگی افراد، کلاهبرداری‌های متعدد این سایت‌ها از کاربران و مسدود شدن حساب‌های بانکی کاربران سایت‌ها، هرگونه فعالیت در سایت‌های قمار و شرط‌بندی برابر با قانون جرم است و با افراد فعال در این حوزه برخورد قانونی لازم از سوی مراجع قضایی صورت خواهد گرفت.

رئیس پلیس فتا فراجا درباره سوء استفاده افراد سودجو از طعمه‌های خود؛ در زمینه اجاره حساب بانکی با بهانه‌هایی مانند فعالیت در بورس، فرار مالیاتی و فعالیت در زمینه ارز دیجیتال هشدار داد و با اشاره به اینکه مسئولیت هر گونه استفاده از حساب‌ها و کارت‌های بانکی با صاحب حساب است؛ از هموطنان خواست از ارائه کارت بانکی یا اطلاعات حساب بانکی به افراد غیر جداً خودداری کنند.

دیدگاهتان را بنویسید