بیش از ۲ میلیون هکتار اراضی ملی در لرستان ثبت شده است

به گزارش خبرنگار ایرنا، علی اکبر باقری روز سه شنبه در جمع کارکنان ثبت اسناد لرستان و دفتر یاران بیان کرد: ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار هکتار اراضی ملی ثبیت شده در لرستان داریم و تمام پلاک‌ها دارای تاییدیه منابع طببیعی هستند.

وی با بیان اینکه در برخی استان‌ها بدون تاییدیه منابع طبیعی اقدام به تثبیت کردند، اظهار داشت: در استان لرستان در راستای ثبت این اراضی جلسات متعددی با منابع طبیعی استان برگزار شده است.

باقری ادامه داد: تاکنون ۱۲۵ هکتار قرارداد کشاورزی در استان داریم و این بدلیل این است که فقط ۳۰ هزار هکتار اراضی نقشه‌برداری شده بود و با مستندات تطبیق نداشت.

وی با بیان اینکه ۲۰ هزار هکتار در لرستان نقشه ایجاد شده است، افزود: لرستان جزو استان‌هایی است که بیشترین عرصه اراضی دولتی را داراست و از مجموع ۳۵ هزار هکتار اراضی دولتی، بیش از ۲۵ هزار هکتار آن معادل ۷۰ درصد تثبیت شده است.

وی عنوان کرد: سند مالکیت برای ۵۱ فقره از رودخانه‌های استان به مساحت هفت هزار هکتار در استان صادر شده است و تمام موقوفات، ارتش و صنایع دفاع انجام شده بطوریکه ۲هزار و ۴۰۰ هکتار از اسناد دفترچه‌ای ارتش تعویض شده‌اند.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک لرستان با بیان اینکه طی ۲ سال اخیر با همت جهادی ۴۰ هزار پرونده مختومه شدند، اظهار داشت: این در حالیست که لرستان در طول سال در تشکیل پرونده ۳۰ درصد رشد دارد.

باقری گفت: ظرف سه سال گذشته ۱۲ هزار میلیارد ریال وصول معوقات بانکی انجام شده است.

وی اظهار کرد: تنها استانی هستیم که در سه سال اخیر، تعویض اسناد دفترچه‌ای اجباری است و تاکنون ۴۴ هزار جلد سند مالکیت دفترچه‌ای در این استان تعویض شده است.

دیدگاهتان را بنویسید