دشمنان ادبیات انقلاب را نشانه گرفتند

به گزارش خبرنگار ایرنا، سردار حمزه فلاح عصر سه‌شنبه در یادواره شهدای دولت و منطقه حیران بیان کرد: دشمنان امروزه قلم و ادبیات انقلاب را نشانه گرفته‌اند و می‌خواهند با جنگ رسانه‌ای یاد و نام شهدا را خدشه‌دار کنند اما جوانان انقلابی، جامعه دینی و فرهنگی به این توطئه‌ها آگاه هستند.

وی افزود: شهدا با روحیه ظلم‌ستیزی در مقابل دشمنان ایستادگی کردند و همین سبک و روش در خانواده‌های آنها نیز جاری است و ملت همیشه در صحنه هم باید در مسیر آن مردان آسمانی حرکت کند.

این یادگار دوران دفاع مقدس اظهار کرد: خوشبختانه مردم ایران اسلامی به عهد خود با شهدا و ولایت فقیه آگاه هستند و مسئولان نیز با تبعیت از مرام شهدا باید فرصت خدمتگزاری به مردم را غنیمت شمارند و از هیچ تلاشی دریغ نکنند.

وی اضافه کرد: شهدا با دستان خالی اما با ایمان و توکل بر خدا، به مبارزه با کفر برخاستند و یاد آنها هرگز فراموش نخواهد شد.

فرماندار آستارا نیز در ادامه با اشاره به لزوم گرامی‌داشت یاد شهدا گفت: چنان که سردار دلها حاج قاسم سلیمانی نیز اذعان داشت، برای شهید شدن باید شهید بود و شهدا بر گردن ما حق بزرگی دارند.

عنایت رضایی‌پور افزود: دولت سیزدهم برای تاسی از سیره شهدا تلاش دارد و در این مسیر خدمت صادقانه در نظام مقدس جمهوری اسلامی فرصت بزرگی برای عاقبت بخیری است که نباید این فرصت بزرگ را با کم‌کاری، تنبلی، تساهل و تسامح از دست داد.

وی تاکید کرد: هیچ فرصتی بالاتر از رضایت مردم با ارزش نیست و در این راستا دولت کار و کرامت امروز در جای جای شهرستان آستارا کارهای بزرگی را آغاز کرده است که در آینده شاهد بهره‌برداری از آنها خواهیم بود.

فرماندار آستارا با بیان اینکه دوران طلایی پیشرفت آستارا آغاز شده است، اظهار کرد: مسئولان برای پیشرفت این شهرستان تمام توان و همت خود را به کار خواهند بست و به مردم شهیدپرور و ولایی منطقه قول می‌دهیم که از هیچ تلاشی برای رفاه آنان دریغ نکنیم.

مداحی و ذکر مصیبت در سوگ شهدای اسلام از دیگر بخش‌های یادواره ۴۶ شهید منطقه حیران آستارا و شهدای دولت بود که با حضور جمعی از مسئولان و خانواده‌های شهدا برگزار شد.

شهرستان آستارا که با جمعیت بیش از ۹۱ هزار نفر در منتهی الیه غرب استان گیلان واقع شده، ۱۶۷ شهید تقدیم نظام جمهوری اسلامی ایران کرده است.

دوم تا هشتم شهریور، سالروز حادثه تروریستی انفجار دفتر نخست‌وزیری و شهادت مظلومانه محمدعلی رجایی (رئیس جمهور) و حجت‌الاسلام محمدجواد باهنر (نخست‌وزیر) در سال ۱۳۶۰ با عنوان هفته دولت نام‌گذاری شده است.

دیدگاهتان را بنویسید