دولت سیزدهم با تمامی توان در رفع مشکلات کشور گام برداشته است

به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت‌الاسلام محمود مشایخ عصر سه شنبه در شورای اداری شهرستان افزود: رییس جمهور و دولتمردان در یکسال گذشته زحمات زیادی برای کشور برداشتند و در این راه آنچه در توان داشتند را بکار گرفتند.

وی به سفرهای استانی دولت سیزدهم اشاره کرد و ادامه داد: دولت حتی در تعطیلات نیز با حضور در مناطق محروم از نزدیک و چهره‌ به‌ چهره با مردم حرف می‌زند و مشکلات را لمس می‌کند و در راستا خدمت به مردم طوفان شن نیز مانع حضور دولتمردان در بین مردم نمی شود.

امام جمعه نوشهر از مسئولان شهرستان خواست با تقویت روحیه خدمتگزاری صادقانه با تأسی از منش خدمت بی‌ادعای شهدای دولت، عزم و اراده خود را برای خدمت‌رسانی بهتر به مردم شایسته این منطقه مضاعف کنند.

وی صداقت و مجاهدت در خدمت را از ویژگی‌های اصلی شهیدان رجایی و باهنر عنوان و اظهار داشت: ایمان، توکل بر خدا، اخلاص، صداقت، مجاهدت درخدمت و ولایی بودن امتیازات اصلی شهیدان رجایی و باهنر بود.

فرماندار نوشهر نیز در این جلسه گفت: مسئولان همانند شهید رجایی ساده زیست و مردمدار باشند و انجام وظیفه و خدمت به مردم را سرلوحه خویش قرار دهند.

رستم زرودی از مسئولان شهرستان خواست با تعامل و همکاری با سایر دستگاه ها همچون رییس جمهور در بین مردم حضور یافته و از پروژه ها نظارت مستقیم میدانی داشته باشند تا علاوه بر شتاب بخشی به اجرای پروژه ها موجب دلگرمی مردم شوند.

وی بزرگترین ابزار در اجرای کارها را صبر و خشوع دانست و تصریح کرد: در بازدید هفته آینده استاندار از شهرستان، باید مسائل و مشکلات دستگاهها پی گیری شود و در این راستا باید با پی گیری های مکرر حق و نیاز مردم در مسیر قانونی تامین شود.

رصد ۶۲ مشکل شهرستان

وی از شناسایی ۶۲ مسئله شهرستان خبر داد و اظهار داشت: در سفر هفته آینده استاندار، مدیران کل مازندران در مناطق محروم و روستایی حاضر خواهند شد و از نزدیک در جهت رفع و پی گیری مشکلات اقدام خواهند کرد.

فرماندار نوشهر با اشاره به نزدیکی هفته دفاع مقدس از اجرای برنامه رزمایش از سوی سپاه برای دیدار مسوولان شهرستانی با تمامی ۴۶۲ شهید در یک روز و پای درد دل و نیاز آنها قرار گرفتن و اولویت بندی برای رفع مشکلات خانواده شهدا خبر داد.

زرودی به نزدیک بودن بارندگی های پاییزی اشاره کرد و بر ضرورت لایروبی با توجه به میزان بارندگی بالا در شهرستان به عنوان مصوبه تاکید کرد.

وی یکی از دستاورد دولت را قطع دست اندازان به آرد به میزان ۴۰ درصد و گفت: شهرستان نوشهر دارای جمعیتی سرریز است که با توجه به پیک دو هفته آخر شهریور باید مسوولان دستگاه های نظارتی دقت لازم را برای این امر داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: شهرستان نوشهر تاکنون ۴۲ میلیارد تومان از اعتبارات مصوبات سفر رئیس جمهور را جذب کرده که بیشترین جذب در حوزه راه، آب و بنیاد مسکن بوده است و مسوولان باید با جدیت در ادامه این روند گام بردارند.

فرماندار نوشهر عمده مشکل این شهرستان را در حوزه آبرسانی عنوان کرد و افزود: با توجه به افزایش ساخت وساز نیاز به فرهنگ سازی برای توزیع عادلانه آب چشمه ها در روستاها برای رفع کمبود آب روستاهای همجوار هستیم.

اجرای ابر پروژه گاز در نوشهر

رییس اداره گاز شهرستان نوشهر نیز در این جلسه اظهار داشت: ابر طرح اصلاح و تغییر خطوط انتقال گاز طبیعی در غرب مازندران با اختصاص ۲ هزار میلیارد تومان مهم ترین پروژه است که در هفته دولت کلنگ زنی شد.

وی ادامه داد: با اتمام این پروژه شاهد کاهش محدوده حریم خطوط لوله گاز، افزایش ایمنی خط لوله، ذخیره سازی گاز، تامین سوخت نیروگاه برق ۴۶۰ مگاواتی غرب مازندران در نوشهر، جلوگیری از افت فشار و قطعی گاز در زمان اوج سرما، تامین گاز واحدهای تولیدی، خدماتی و صنعتی خواهیم بود.

هژبر جوادی همچنین از اجرای پروژه گاز رسانی به بخش کجور با اعتبار ۸۰۰ میلیارد تومان اشاره کرد و تصریح کرد: برای اجرای فاز یک تا هفت این پروژه ۴۴۲ میلیارد تومان تخصیص داده شده و پیمانکار نیز انتخاب شده است.

نوشهر پیشرو در اگو و شبکه فاضلاب شهری

مدیر آب و فاضلاب نوشهر نیز در این جلسه از پیشرفت فیزیکی ۲۰ درصدی تصفیه خانه جدید فاضلاب در نوشهر خبر داد و اظهار داشت: با راه اندازی این تصفیه خانه جدید ۱۵ هزار متر مکعب در شبانه روز فاضلاب شهری تصفیه خواهد شد.

خلیل اسماعیلی ادامه داد: در حال حاضر نوشهر با دارا بودن ۷۰ کیلومتر خط اگو و تصفیه ۱۱ هزار و ۸۰۰ متر مکعب فاضلاب در شبانه روز در غرب مازندران از جایگاه نخست در این زمینه برخوردار است.

وی با اشاره به وجود بیش از ۷۸ هزار مشترک آب در شهرستان نوشهر گفت: در حال حاضر هزار لیتر برثانیه آب شرب در شهرستان در اختیار مشترکان قرار می گیرد و برای رفع مشکلات مناطق روستای و شهری بیش از ۱۰ پروژه اجرا شده و چندین پروژه نیز در دست اقدام است.

۱۱۰ طرح عمرانی و خدماتی با اعتباری بالغ بر ۹۵ میلیون تومان با اشتغالزایی ۴۲۱ نفر در هفته دولت در شهرستان نوشهر بهره برداری می شود.

دیدگاهتان را بنویسید