شناسایی استعدادهای معلولان به اعتلای ورزش زنجان منجر می شود

به گزارش خبرنگار ایرنا، جواد بازرگان روز سه شنبه در مجمع سالیانه و عمومی هیات ورزشی جانبازان و معلولان افزود: کار با ورزشکاران جانباز و معلول علاوه بر ارزش معنوی و لذت‌بخشی موجب ارتقای حس نشاط و تندرستی در جامعه خواهد شد.

وی تعامل و همبستگی هیات ورزش جانبازان و معلولان در سطح استان به ویژه بهزیستی را عامل قوت روزافزون عنوان کرد و گفت: به این مهم باید توجه داشت که بسیاری از مشکلات با تعامل و همکاری مرتفع می‌شود.

بازرگان با تاکید بر ایجاد بستر لازم برای ورزش معلولان و جانبازان افزود: در صورت تحقق این شاهد درخشش استعدادهای ورزشی در رشته‌های مختلف خواهیم بود، از این رو باید گفت که معلولیت محدودیت نیست.

مدیرکل ورزش و جوانان استان زنجان گفت: بر این اساس حمایت‌های انجام شده از ورزش جانبازان و معلولان کافی نیست و این مهم بیش از گذشته افزایش یابد.

وی با بیان اینکه این قشر از جامعه نباید به خاطر محدودیت جسمی و حرکتی در انزوا قرار گیرند، بلکه با الگو قرار دادن قهرمانان معلول عرصه‌های ورزشی، باید مسیر افتخارآفرینی را طی کنند، اضافه کرد: ورزشکاران معلول این استان همواره با حضور توانمند در میادین داخلی و خارجی، افتخارآفرین بوده‌اند.

بازرگان با اشاره به اینکه اگر فضا برای معلولان فراهم شود، مسیر زندگی آن‌ها تغییر خواهد کرد، افزود: ورزش عرصه‌ای است که افراد می‌توانند توانایی خود را نشان دهند و این بیانگر این موضوع مهم است.

وی به تشکیل کمیته بین‌المللی المپیک اشاره کرد و گفت: یکی از ماموریت‌های این کمیته ورزش برای همه است و در این میان معلولان جزو اقشار توانمند جامعه هستند و حضور ورزشکاران جانباز و معلول در مسابقات همبستگی کشورهای اسلامی موجب افزایش روحیه شور و نشاط در جامعه شد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان زنجان با قدردانی و درخشش ورزشکاران جانبازان در مسابقات مختلف استانی و کشوری، توسعه و حمایت ورزش همگانی و قهرمانی را برای معلولان و جانبازان مهم عنوان کرد و گفت: باید با شناسایی استعدادهای ورزشی و جذب آنان، از وجودشان در اعتلای ورزش زنجان و کشور بهره گرفت.

این مسوول با بیان اینکه فضای شهری و ورزشی هنوز برای معلولان مناسب‌سازی نشده است خاطر نشان کرد: فضای ورزشی برای معلولان باید اختصاصی باشد و موظف هستیم بر اساس ماده ۸۸، سالن‌های ورزشی را در اختیار این ورزشکاران قرار دهیم.

وی با اشاره به اینکه در ایجاد شرایط از حیث استفاده از امکانات جامعه و اجتماع که حق معلولان است، کوتاهی شده است، اظهار داشت: تامین اتوبوس برای این قشر با تمهیدات شهرداری می تواند مشکلات بوجود امده را برطرف کند.

دیدگاهتان را بنویسید