عربستان خواستار استرداد یک مخالف سعودی مقیم لبنان شد

به گزارش ایرنا، «ولید البخاری» سفیر عربستان در بیروت سه‌شنبه از مقامات امنیتی لبنان خواست «علی هاشم» مخالف سعودی مقیم لبنان را که هفته گذشته سفارت عربستان در بیروت را تهدید کرده بود، دستگیر کند و به ریاض تحویل دهد.

البخاری در نشست خبری با بسام المولوی وزیر کشور دولت پیشبرد امور لبنان از دستگاه امنیتی این کشور خواست تا این فعال مخالف آل سعود را به دلیل آنچه که در صفحه توئیترش منتشر کرده است، دستگیر و تحویل ریاض دهد.

سفیر عربستان در بیروت تأکید کرد که برای پیگیری این موضوع، نامه‌ای را برای دولت لبنان ارسال کرده است.

وی به تلاش عربستان برای مقابله با هر چیزی که امنیت و ثبات لبنان را به خطر می‌اندازد، اشاره و بر خطرناک بودن درخواست‌های ضد سعودی از لبنان که مغایر با موازین و قوانین بین المللی است، تأکید کرد.

علی هاشم مخالف عربستانیِ مقیم لبنان هفته پیش در فایل صوتی، دولت سعودی را تهدید کرد که در صورت وارد شدن هرگونه آسیب و تعرض به خانواده‌اش در عربستان، سفارت سعودی در بیروت را هدف قرار خواهد داد.

هاشم در این فایل صوتی تأکید کرد که «هر کس به یکی از اعضای خانواده من دست بزند، کارمند سفارت عربستان زنده نمی‌ماند و من کاری را انجام می‌دهم که قبل از من هیچ‌کس انجام نداده است و همه افراد در سفارت را نابود خواهم کرد و به خوبی توانایی‌های من را می‌دانید».

هاشم همچنین خطاب به ولید البخاری سفیر عربستان در لبنان گفت: «لبنان، امارت عربستان یا خلیج فارس نیست که خواستار استرداد من به عربستان شود، قانون اساسی لبنان به ما اجازه می‌دهد آزادانه نظر خود را بیان کنیم و از ما حمایت می‌کند».

هاشم اوایل مردادماه از طریق شبکه‌های اجتماعی اعلام کرده بود که «به دلیل مخالفت من با جنگ یمن و مطالبه‌گری برای احقاق حقوق شیعیان عربستان، فرزندانم در عربستان در حصر خانگی بوده و مورد آزار و اذیت قرار می‌گیرند.

وی همچنین گفت که «رژیم سعودی تصور می‌کند که اقداماتش من را از انجام این کار منصرف می‌کند، اما باید بگویم که من، به خدا، امروز برای سرنگونی رژیم آل سعود قوی‌تر و مصمم‌تر هستم».

دیدگاهتان را بنویسید