معاون فرمانداری ری:همه تمهیدات برای استقبال از زائران جاماندگان اربعین پیش بینی شده است

به گزارش ایرنا، مهدی قهرمانی اظهار کرد: این مراسم که از ۱۰ سال گذشته و از یک مسجد آغاز شد، اکنون با حضور چندین میلیون نفری زائران و ارادتمندان به بارگاه امام حسین علیه السلام در روز اربعین با عنوان جاماندگان برگزار می شود.

وی افزود: برنامه ریزی های لازم برای پذیرایی، استقبال، مراسم و جابجایی زائران با دستگاه های مختلف در سطح شهرستان ری، شهر تهران و استان انجام گرفته است.
قهرمانی اضافه کرد: از روزهای قبل موکب ها در مسیر اصلی میدان امام حسین علیه السلام تا حرم عبدالعظیم حسنی علیه السلام مستقر می شوند و در روز اربعین پذیرای زائران خواهند بود.

قهرمانی بیان کرد: مراسم اصلی روز اربعین از ساعت ۶:۳۰ صبح از میدان امام حسین علیه السلام آغاز می شود و تا زمانی که زائران در مسیر حضور داشته باشند، ادامه خواهد داشت و به پذیرایی از آنان خواهد پرداخت.

معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار ویژه شهرستان ری با بیان اینکه پیش بینی می شود امسال تعداد زائران به شکل قابل توجهی افزایش یابد، ادامه داد: طی ۲ سال گذشته به علت شیوع

کرونا، زوار به صورت محدود حضور داشتند اما امسال پیش بینی می شود حداقل ۲ میلیون زائر در این مراسم حضور داشته باشند.

وی تاکید کرد: تمامی هماهنگی های لازم برای تامین امنیت مراسم، پذیرایی در طول مسیر، اقامه نماز، تامین خدمات بهداشتی و درمانی، تامین آب شرب سالم و کافی و پذیرایی در خود شهرستان ری انجام گرفته است.

قهرمانی با اشاره به دستگاه های دخیل در برگزاری این مراسم یادآورشد: فرمانداری شهرستان ری، شهرداری تهران، تولیت آستان مقدس حرم عبدالعظیم، نیروی انتظامی، سپاه، پلیس راهور، استانداری و دستگاه های امنیتی در برگزاری این مراسم مشارکت و مسئولیت دارند.

دیدگاهتان را بنویسید