آیین گرامیداشت آیت‌الله ناصری در قم برگزار شد

به گزارش خبرنگار ایرنا، در این آیین که آیات سید هاشم حسینی بوشهری رئیس جامعه مدرسین، سید احمد خاتمی سخنگوی هیات رئیسه مجلس خبرگان رهبری، سید محمد سعیدی تولیت آستان حضرت معصومه، مرتضی مقتدایی رئیس شورای سیاستگذاری حوزه علمیه خواهران، محمدجواد فاضل لنکرانی رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار (ع)، سید جواد علوی بروجردی استاد حوزه علمیه قم، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید جواد شهرستانی نماینده آیت‌الله سید علی سیستانی در ایران، سردار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران، سردار علی فدوی جانشین فرماندهی سپاه، سید محمدتقی شاهچراغی استاندار و سید مرتضی سقائیان نژاد شهردار قم حضور داشتند، یاد و نام آن عالم ربانی گرامی داشته شد.

در این آیین پس از تلاوت آیه‌هایی چند از کلام‌الله مجید و ذکر مصیبت به مناسبت ایام ماه صفر، امام جمعه موقت تهران طی سخنانی با اشاره به جایگاه معنوی، اخلاقی، علمی، اجتماعی و عرفانی مرحوم آیت الله ناصری دولت آبادی اظهار داشت: آیت‌الله ناصری مظهر صداقت بود.

آیت‌الله کاظم صدیقی در ادامه آن مرحوم را عالم، فقیه و استاد دیده توصیف کرد و گفت: آیت‌الله ناصری با عرفا حشر و نشر داشت.

وی با بیان اینکه آیت‌الله ناصری شکارچی دل‌ها بود گفت: حضور باشکوه مردم اصفهان در تشییع پیکر این عالم، نشان دهنده علاقه فراوان جامعه به این شخصیت بزرگ است.

وی ادامه داد: در ایران گرانی است، ولی به برکت اهل بیت (ع) و به برکت رهبری نورانی و حکیمانه نایب امام زمان (عج) آیت‌الله العظمی امام خامنه‌ای ما کمبود و قحطی نداریم، یکی از مقام‌های آلمان به مردم این کشور گفت، حمام نروید با حوله خودتان را خشک کنید.

آیت‌الله صدیقی اوضاع نابسمان موجود در انگلیس و کشورهای دیگر را مورد توجه قرار داد و خاطرنشان کرد: در سخت ترین شرایط ریاضت اقتصادی را تمرین، و خود را برای روزهای سخت آماده می‌کنند.

وی در ادامه افزود: کشورهای همسایه ایران نیز برخی اقلام و اجناس ما را به چندین برابر تقسیم و مصرف می‌کنند.

وی تصریح کرد: این اوضاع جهانی از یک طرف و از طرفی هم آن دولت با چه وضعی رفت، و این دولت نیز واقعا با چه وضعی تحویل گرفت.

امام جمعه تهران گفت: با وجود بدهی‌هایی که این دولت دارد، ولی اوضاع مملکت ما امن و امان است، مردم کمک‌های مومنانه و دل وسیع دارند، اما عده‌ای این جور القا کردند، که اوضاع مملکت شرایط سختی پیدا کرده است.

وی گفت: انواع اجتماع‌های مذهبی که داریم و در راس آن تجلیلی که مردم ما از مظاهر و علمای دینی خود دارند، نشانه عمق دین‌داری و انقلابی بودن مردم ما است، حضور غاطبه مردم در تشیع جنازه سردار سلیمانی نشان دادند، انقلاب و چهره انقلابی مانند شهید سلیمانی که مظهر انقلاب است را می‌خواهند.

وی بیان کرد: تشییع جنازه‌ای که برای آیت‌الله بهجت (ره) در قم و همچنین آیت‌الله ناصری (ره) در اصفهان برپا شد، نیز بیانگر پایبندی جامعه به ارزش‌های دینی و انقلابی است.

آیت‌الله محمدعلی ناصری دولت‌آبادی، سال ۱۳۰۹ ‏هجری شمسی در شهر دولت‌‏آباد بُرخوار در ۱۰ کیلومتری شمال شهر اصفهان در خانواده‌‏ای مذهبی به دنیا آمد.

وی به‌عنوان استاد برجسته اخلاق و مدرس حوزه علمیه اصفهان، سالیان متمادی در مسجد کمرزرین این شهر به ترویج اسلام و معرفی امام زمان(عج) مشغول بود.

آیت‌الله ناصری چهارم شهریورماه جاری در ۹۲ سالگی به علت کهولت سن در یکی از مراکز درمانی اصفهان دعوت حق را لبیک گفت، و پیکرش در گلستان شهیدان این شهر به خاک سپرده شد.

دیدگاهتان را بنویسید