امکانات بهداشتی و درمانی در مناطق محروم اردبیل توسعه می‌یابد

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از دانشگاه علوم پزشکی اردبیل، دکتر علی محمدیان در نشست با امام جمعه و فرماندار اصلاندوز مغان اظهار کرد: دولت سیزدهم برای دسترسی عادلانه مردم به خدمات سلامت در همه نقاط کشور و تسهیل خدمات بهداشتی و درمانی عزمی جدی دارد و در این استان نیز برای تحقق این موضوع با تمام توان تلاش خواهیم کرد.

وی هدف از سفرهای دوره‌ای مسئولان دانشگاه علوم پزشکی استان به مناطق محروم و روستایی را بررسی وضعیت حوزه سلامت و رفع موانع و مشکلات موجود دانست و اظهار کرد: براساس بازدیدها و بررسی‌هایی که انجام شد شاخص‌های بهداشتی و درمانی شهرستان اصلاندوز نسبت به ۶ ماه گذشته افزایش قابل توجهی داشته است.

محمدیان به تامین یک دستگاه رادیولوژی برای مرکز بهداشت اصلاندوز مغان اشاره کرد و گفت: این دستگاه در روزهای آینده نصب و راه‌اندازی شده و آماده خدمت‌رسانی خواهد شد.

وی همچنین از تجهیز مرکز درمان بستر و پیگیری تاسیس بیمارستان شهرستان مرزی اصلاندوز مغان خبرداد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل احداث ساختمان شبکه بهداشت و درمان در شهرستان انگوت مغان ، اختصاص یک دستگاه آمبولانس و رفع کمبودهای نیروی انسانی حوزه بهداشت و درمان از جمله برنامه‌های اولویت‌دار دانشگاه ذکر دکرد.

وی به آغاز بهره‌برداری ۱۲ طرح حوزه بهداشت و درمان به مناسبت گرامیداشت هفته دولت در این استان اشاره کرد و گفت: برای اجرای این طرح‌ها در مجموع بالغ بر ۵۲۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

وی بیان کرد: در هفته دولت امسال مراکز خدمات جامع سلامت روستاهای خلیل آباد و آقاباقر ، ساختمان فوریت‌های پزشکی روستای چای سقرلوی نیر افتتاح شده و عملیات اجرایی مرکز جامع سلامت شهرستان نیر و ساختمان اورژانس شهر کورائیم، مرکز جامع سلامت شهری و روستایی شهید باکری و پایگاه سلامت شهرک ولیعصر شهرستان گرمی نیز آغاز شد.

استان اردبیل ۱۲ بیمارستان، ۲ هزار و ۳۶۶ تخت بیمارستانی، ۱۰۵ تخت آی.سی.یو، ۵۱ تخت سی.سی.یو، هشت تخت آی.سی.یو اطفال، ۳۵ تخت آی.سی.یو نوزادان و ۱۱۳ تخت دیالیز دارد ولی نیاز بهداشتی و درمانی استان فراتر از این آمار است.

دیدگاهتان را بنویسید